موج
کدخبر : ۲۶۹۲۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269219

رشید حیدری‌مقدم:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: نمونه‌برداری میکروبی آب نیز مورد توجه است و ارزیابی کیفیت روغن مورد استفاده در مراکز تهیه غذا و نمونه‌برداری و آزمایش از آجیل شیرینی و تنقلات در حدود ۲۰۰ نقطه انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان  با بیان اینکه نمونه‌برداری میکروبی آب نیز مورد توجه است، یادآور شد: ارزیابی کیفیت روغن مورد استفاده در مراکز تهیه غذا و نمونه‌برداری و آزمایش از آجیل شیرینی و تنقلات در حدود ۲۰۰ نقطه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت آموزش به کسبه گفت: در صورت مواجهه با موارد تخلف تمام مواد غذایی نامناسب از نظر بهداشتی ضبط و معدوم می‌شود و تذکر در محل و یا تذکر کتبی انجام شده و در صورت نیاز به به مراجع قضائی ارجاع می‌شود.

حیدری‌مقدم با بیان اینکه تلفن گویای ۱۹۰ در سراسر کشور آماده دریافت نظرات مردمی است، گفت: در کمتر از ۲۴ ساعت ارزیابی‌هایی در رابطه با پیام ارسالی شهروندان انجام شود.

وی با بیان اینکه تلفن گویای ۱۹۰ در سراسر کشور فعال بوده و موظف به پاسخگویی در کمتر از ۲۴ ساعت هستیم، افزود: تا ۱۵ اسفندماه سال ۹۷ حدود ۹۵۰ گزارش از استان به این سامانه ارسال شده که بیشترین مورد با ۶۲۳ پیام متعلق به همدان و کمترین مورد با ۹ پیام متعلق به شهرستان رزن است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه برخورد با عرضه قلیان در اماکن عمومی مورد توجه است، ابراز امیدواری کرد: نتیجه مطلوب در این حوزه حاصل شود.

حیدری‌مقدم با اشاره به آسیب شناسی برنامه سلامت نوروزی سال گذشته مورد توجه بوده است، اظهار کرد: تمام برنامه‌های اجرا شده به صورت شهرستان به شهرستان بررسی شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان در پاسخ به سوالی در مورد نظارت بر وضعیت بهداشتی گوشت اظهار داشت: در تمام ارزیابی‌های انجام شده در استان همدان مورد مشکوکی برخورد نشده اما همچنان در مورد گوشت تمرکز بیشتر انجام می‌شود و با موارد تخلف برخورد خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها