موج

مهرداد نادری فر:

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان عنوان کرد: به جهت حمایت از ساکنان گرمخانه اقداماتی را پشتیبانی می‌کنیم، همچون: ایجاد مهارت و توانمندی در افراد تا بتوانند جایگاهی را از نظر شغلی به خود اختصاص دهند، فراهم کردن رایگان زمینه ترک اعتیاد برای کسانی که درگیر این موضوع هستند، حمایت‌های روانی به‌صورت مشاوره و مداخله و پیگیری به جهت صدور کارت ملی و شناسنامه برای کسانی که فاقد این اوراق هویتی هستند و ... .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان در بازدید خود از گرمخانه همدان در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی براینکه چه هدفی را از بازدید این مکان دنبال می‌کند، اظهار داشت: بنا بر وظایفِ تعریف‌شده خود در زمینه اداری، ذاتی، انسانی و قانونی، بازدیدهایی این‌چنین را در برنامه کاری خود قرار داده‌ایم و این اولین مراجعه‌ای نیست که اتفاق افتاده بلکه از آغاز به کار این گرمخانه چندین بازدید از این مکان داشته‌ایم.

وی افزود: با توجه به حوزه کاری خود در امور اجتماعی استانداری و با توجه به موضوعاتی که در آن مورد بررسی قرار می‌گیرد مراجعات و بازدیدهایی را در برنامه کاری خود تعریف کرده تا از نزدیک شاهد اتفاقات، شرایط و فرآیند حاکم بر این مکان‌ها باشیم.

 مهرداد نادری فر بابیان اینکه فلسفه وجودی گرمخانه به جهت استفاده و بهره بردن افراد بی‌سرپناه، درراه ماندگان و بی‌خانمان‌ها است، ابراز کرد: این مکان نباید به پاتوق برای افرادی که دارای خانه و کاشانه در نقاطی دیگر از شهر و یا شهرستان‌های دیگر هستند تبدیل شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه وضعیت فعلی گرمخانه از وضعیت مطلوب و مورد انتظار چقدر فاصله دارد، اظهار داشت: تا نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد. باید در جهت بهبود اوضاع و شرایط فعلی گرمخانه تلاش بیشتری انجام دهیم. این مکان، خانهِ هم‌وطنان و برادران ما است و آن‌ها نیز همچون دیگران دارای حقوق شهروندی هستند.

وی اضافه کرد: به جهت حمایت از ساکنان گرمخانه اقداماتی را پشتیبانی می‌کنیم، همچون: ایجاد مهارت و توانمندی در افراد تا بتوانند جایگاهی را ازنظر شغلی به خود اختصاص دهند، فراهم کردن رایگان زمینه ترک اعتیاد برای کسانی که درگیر این موضوع هستند، حمایت‌های روانی به‌صورت مشاوره و مداخله و پیگیری به جهت صدور کارت ملی و شناسنامه برای کسانی که فاقد این اوراق هویتی هستند و ...

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها