موج
کدخبر : ۲۶۶۸۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266821

به مدت 10 در همدان:

به مدت 10 در همدان صورت می گیرد: نمایش نامه «آوازه خوان طاس» یکی از مهم‌ترین آثار اوژن یونسکو نمایش‌نامه نویس مشهور فرانسوی و بارزترین نماینده تئاتر آوانگارد فرانسه و خالق آثاری چون «کرگدن» و «تشنگی و گشنگی» به روی صحنه می رود.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، نمایش نامه «آوازه خوان طاس» یکی از مهم‌ترین آثار اوژن یونسکو نمایش‌نامه نویس مشهور فرانسوی و بارزترین نماینده تئاتر آوانگارد فرانسه و خالق آثاری چون «کرگدن» و «تشنگی و گشنگی» است.

این اثر که حدود ۵ سال پس از جنگ جهانی دوم نوشته شده، متاثر از تاثیرات این فاجعه بر زندگی افراد و نشان دهنده تنهایی آدمی در این دوره حساس تاریخی است و علاوه بر این که زبان را مورد انتقاد قرار می دهد، نمایش‌نامه‌های سنتی را نیز به تمسخر می گیرد و به همین دلیل ضد نمایش خوانده می شود.

این نمایش توسط گروه نمایشی فریاد تا دوازدهم اسفند ماه، به کارگردانی حسین صفی در مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی همدان برای علاقه‌مندان به هنر نمایش به روی صحنه می‌رود.

منیژه احمدی، حامد سالمی، سید مهرداد کاووسی حسینی، معصومه گلی با همراهی ملیکا محمدی و بهنوش برزگر بازیگرانی هستند که در این اثر هنرنمایی خواهند کرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها