موج
کدخبر : ۲۶۶۶۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266607

سیبی:

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان اظهار داشت:‌ در حال حاضر زباله های 39 روستا به اضافه پسماند شهرهای همدان،بهار، لاله‌جین، مریانج، رزن ، جورقان، مهاجران، صالح آباد و قروه به سایت دفت زباله همدان منتقل می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سیبی با بیان اینکه امسال بزرگترین سایت درختکاری در اراضی پاکسازی شده سایت دفن زباله ایجاد ‌می‌شود، عنوان کرد:  از دیگر اقدامات ما در مجموعه سایت دفن زباله ایجاد راه‌های دسترسی مورد نیاز مجموعه است که این پروژه نیز با اعتبار 2 میلیارد تومانی توسط پیمانکار در حال انجام است.

وی  با اشاره به اینکه ساخت سوله برای استقرار ماشین آلات با اعتبار 1 میلیارد تومان از دیگر اقدامات ما به شمار می‌آید، افزود:  از جمله پروژه‌های تعریف شده برای سایت دفت زباله همدان دیوار کشی این مجموعه بوده است که تا کنون دیواره‌های بتی برای 2 کیلومتر از مساحت 6 کیلومتری سایت آماده نصب است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند  شهرداری همدان تصریح کرد: این کار به منظور جلوگیری از ورود زباله گردها ، حیوانات بلاصاحب و تثبیت مالکیت سازمان بر این مجموعه انجام شده است.

وی با اعلام اینکه استانداری همدان در طول یک سال گذشته به طور جد پیگیر محدود کردن سایت دفن زباله در استان است، ابراز کرد: در مجموع تنها دو سایت دفن زباله  همدان وملایر  محلی برای دفن زباله‌های استان خواهند بود.

سیبی اظهار داشت:‌ در حال حاضر زباله های 39 روستا به اضافه پسماند شهرهای همدان،بهار، لاله‌جین، مریانج، رزن ، جورقان، مهاجران، صالح آباد و قروه به سایت  دفت زباله همدان منتقل می‌شوند.

وی با تاکید براینکه قطعا تامین تمامی اعتبارات مورد نیاز  این مجموعه در توان سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان نیست، اظهار داشت:‌ استانداری همدان برای تامین اعتبارات مورد نیاز مجموعه قول‌های مساعدی را به ما داده است اما از آن زمان تا کنون تنها 120 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است که در برابر هزینه‌های سازمان رقم اندکی ب9 شمار می‌آید.

 رئیس سازمان مدیریت پسماند  شهرداری همدان با تشریح ظرفیت‌های مجموعه سایت دفت زباله در اشتغالزایی، بیان کرد‌:  در حال حاضر تمام مجموعه های مرتبط با موضوع جمع آوری پسماند زیر نظر مجموعه مدیریت پسماند شهرداری همدان فعالیت می کنند وتنها یک مجموعه در منطقه روستای انصارالامام فعالیت می کند که در محدوده شهری همدان قرار ندارد.

وی با اعلام اینکه روزانه 450 تا 500 تن زباله از سطح شهر همدان جمع‌آوری می‌شود گفت:‌ با توجه به افزایش حجم زباله‌های تولیدی در شهر پیش‌بینی می‌کنیم میزان زباله‌های تولید شده در استان تا سال 1400 به 900 تن در روز افزایش یابد

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها