English

خسارت های توفان و تندباد در هرمزگان به بیش از ۸۹ میلیارد تومان رسید

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: خسارت های توفان و تندباد در هرمزگان به بیش از 89 میلیارد تومان رسید.

خسارت های توفان و تندباد در هرمزگان به بیش از 89 میلیارد تومان رسید

، محمد کریمی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان در بازدید از زیر ساخت های آسیب دیده برق در جزیره قشم بر لزوم جبران خسارت ها در کوتاه مدت تاکید کرد.

وی با بیان اینکه بیش از 55 میلیارد تومان از این خسارت ها در جزیره قشم بر جای مانده است، اظهار داشت: از همه ظرفیت های قانونی برای تامین و توزیع بهینه برق در جزیره زیبای قشم بهره گیری می شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان، با تشریح خدمات انجام شده در دو روز گذشته در جزیره قشم بیان داشت: طول خطوط توزیع برق خسارت دیده در این جزیره حدود ۲۴ کیلومتر و تعداد تیر های فشار متوسط و فشار ضعیف ۳۵۳ عدد بوده است ، ۲ دستگاه ترانس نیز در حوادث تند باد و توفان خسارت دیدند که نیروهای عملیاتی این شرکت به سرعت نسبت به رفع خرابی ها اقدام کردند.

کریمی با اشاره به اینکه در شرایط بحرانی همه پیمانکاران و نیروهای عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان پای کار بودند ادامه داد : ترمیم و بازسازی شبکه های آسیب دیده از سیل خصوصا در قشم و لنگه در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شد .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان با ترسیم سیمای مشارکت مردم در بندرلنگه و همیاری و همراهی آنان با نیروهای برق این شهرستان ، این روحیه جهادی را ستود و افزود: نیروهای عملیات با مشارکت کم نظیر مردم در بندر لنگه در شرایطی سخت و زمینی باتلاقی ۳۰ اصله پایه چوبی نصب کردند و بعد از تلاش ۴۸ساعته شبکه روستای حسینیه این شهرستان برقدار شد.

وی با اشاره به حجم خسارت ها در شهرستان های استان هرمزگان یاد آور شد : بیشترین خسارت ها در جزیره قشم و بندر لنگه بر جای مانده است، پس از این مناطق برق ناحیه یک بندرعباس و بندرخمیر خسارت های بیشتری دیده اند.

کریمی در ادامه بیان داشت: این خسارت ها شامل سقوط و خسارت پایه و ترانس بوده است که بیشتر آن ترمیم و جایگزین شده است.

وی، همچنین در معیت ترک زاده با حضور در جزیزه جهانی قشم بصورت میدانی از خسارت وارده به شبکه های توزیع بازدید کرد و در جریان بازسازی واصلاح شبکه های آسیب دیده توسط اکیپ های عملیاتی بهره برداری و پیمانکاری قرار گرفت.

اسماعیل سالفی مدیر برق شهرستان قشم نیز گزارشی از خسارت وارده واقدامات انجام شده در راستای تامین برق مشترکین ارائه داد.

 با توجه به شرایط خاص این جزیره، قشم نیازمند توجه ویژه جهت اصلاح و بازسازی ،افزایش قابلیت اطمینان ،تاب آوری شبکه وتامین برق می‌باشد.

لازم به ذکر است؛ مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان به همراه کارشناسان ، مدیران و معاونان از مناطق خسارت دیده ناشی از سیل جزیره قشم و مراکز اتفاقات و عملیات سوزا و طبل بازدید کرد و با حضور در بین مردم منطقه غرب جاسک و منطقه باسعیدو با بررسی مشکلات آنان بدون واسطه و به صورت چهره به چهره در جریان مشکلات ناشی از بروز باران و تندباد و خسارت به مناطق قرار گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه