موج
کدخبر : ۴۸۱۵۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-481524

حمایت‌های عملی‌تان از فرهنگ و هنر هرمزگان را اعلام کنید

حمایت‌های عملی‌تان از فرهنگ و هنر هرمزگان را اعلام کنید

رئیس حوزه هنری استان هرمزگان در نشستی خبری با اعلام عملکرد خود بیشتر از آن‌که پویایی را در این بخش نشان دهد، به‌صورت غیرمستقیم رکود و بی‌توجهی به فرهنگ و هنر در این استان را برجسته کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «سعید عبدلی زاده» رئیس حوزه هنری استان هرمزگان اگرچه سال گذشته در همین برهه در میان خبرنگاران حضور یافت و تأکید کرد که سعی دارد تحرک جدیدی با بهره‌گیری از هنرمندان جوان در رشته‌های مختلف ایجاد کند اما تا امسال حتی فراموش کرده بودیم که چنین اداره‌ای و چنین مسئولی در حوزه‌ی فرهنگ و هنر هرمزگان وجود دارد.

عبدلی زاده در آن نشست بیان داشت که تلاش دارد شاخصه‌های هویتی و زیست‌بوم و تاریخ هرمزگان را در آثار هنر انقلاب جدی بگیرد که البته درک این جمله‌بندی هم چندان در توان نگارنده‌ی این قلم نیست اما وعده‌ی نگاه ویژه به مسائل اجتماعی و توانمندسازی هنری هنرمندان، حضور اجتماعی و رسانه‌ای پررنگ در جامعه و تمرکزگرایی فعالیت‌های حوزه هنری با کمک نخبگان فرهنگی و هنری، موضوعاتی است که بلاشک در این یک سال به‌هیچ‌عنوان محقق نشده است.

بااین‌حال در نشست امسال نیز همان رویکرد شعارگونه تکرار شد و وی برجسته‌سازی ارزش‌های انقلاب اسلامی در قالب هنر و همچنین انتقال پیام انقلاب اسلامی در میان هنرمندان جوان را مورد تأکید قرار داد و چند تولید معدود سینمایی، تألیف کتاب و احیای گروه‌های سرود را به‌عنوان عملکرد خود معرفی کرد اما بیان نداشت که دقیقاً نقش این سازمان در این تولیدات چه بوده و چه میزان حمایت مالی از این آثار صورت گرفته است؟! آیا بودجه‌ی تخصیصی و همچنین نحوه‌ی توزیع آن با جایگاه هرمزگان در کشور تناسب دارد؟ یا همچنان باید با این واقعیت که فرهنگ و هنر آخرین اولویت استان است و مدیران بی‌حاشیه و خنثی موردپسندترین فرد برای مدیران ارشد هستند، کنار بیاییم؟

بااین‌حال منتظریم تا این سازمان به‌صورت شفاف‌تر با مردم هرمزگان سخن بگوید و نگذارد کاستی‌ها زیر آمارهای نه‌چندان موثق پنهان شود.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه