موج
کدخبر : ۳۷۸۸۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378845

حجت الاسلام والمسلمین موسی پولادی:

نماینده ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان به پیوند مسجد و بسیج در رفع محرومیت محلات اشاره کرد و گفت: استان هرمزگان قابلیت اجرای طرح تحول در کشور دارد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین موسی پولادی نماینده ولی فقیه در سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان با اشاره به فلسفه وجودی قرارگاه تحول محلات اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امام راحل دستور تشکیل بسیج مستضعفان را صادر کردند که متاسفانه تا به امروز ابعاد عظمت این فرمان را خیلی ها درک نکردند.
وی با بیان اینکه بحث تحول محله همان بسیج مستضعفان است که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران دستور تشکیل آن را صادر کردند، افزود: بسیج مستضعفان در مرز جغرافیایی محصور نخواهد شد و با شروع جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، بسیج به سمت میدان جنگ حق علیه باطل روانه شد و پس از آن نیز تلاش هایی برای آبادانی کشور انجام داد.
نماینده ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان تصریح کرد: تقریبا از ماموریت عظیم و اساسی بسیج مستضعفان غفلت شده است. طرح تحول محلات که در چند سال اخیر در استان هرمزگان توسط فرمانده سپاه امام سجاد(ع) طراحی و در استان و سایر استان ها درحال اجراست، موضوع تازه ای نیست بلکه عنوان جدیدی است؛ یکی از ماموریت های اساسی بسیج مستضعفان است که امام راحل اراده کرده بودند که نباید مورد غفلت قرار گرفته شود.
پولادی گفت: طرح تحول محلات به عنوان یک طرح بسیار ارزشمند است، پایگاه بسیج در مجموعه مسجد محله باید تمامی کارها، ماموریت ها و نیازهای اساسی محلات را در قالب قرارگاه تحول محلات برطرف کند. همانطور که در زمان پیامبر اکرم(ص)، مسجد پایگاه همه کارها و نیارهای اساسی جامعه اسلامی بود.
وی ابراز داشت: قرارگاه تحول محله به معنای برگشت به کلام رسای امام راحل و ایجاد بسیج مستضعفان در محلات شهرها و روستاهای سراسر کشور و حتی فراکشور در آینده به معنای حقیقی به نیاز اساسی کشور پاسخ دهد.
نماینده ولی فقیه در سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان گفت: تعداد 600 قرارگاه تحول محلات در استان هرمزگان در مسائل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، امنیتی، اقتصادی، عمرانی، معیشتی و ... با محوریت مسجد و پایگاه تحول محله در حال انجام است.
پولادی افزود: این قرارگاه تحول محلات در زمینه های توسعه و ترویج فرهنگ ازدواج آسان، کاهش آسیب های اجتماعی از قبیل طلاق، اعتیاد، فساد و حاشیه نشینی، برپایی میزهای خدمت، رفع مشکلات تحصیلی دانش آموزان و... فعالیت دارند و خدمات چشمگیری را به اهالی محلات آسیب پذیر ارائه می دهند.
وی اضافه کرد: در صورتی که در قالب قرارگاه تحول محلات به مسائل و مشکلات محلات سراسر کشور در زمینه های مختلف رسیدگی شود و در راستای بررسی و رفع مشکلات آنان هم افزایی صورت گیرد، خواهیم دید که مشکلات و تحریم ها، هیچ کدام قادر به توقف و جلوگیری از پیشرفت ما نخواهند بود.
نماینده ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان بیان کرد: در محلاتی که قرارگاه تحول محلات راه اندازی شده است انس و الفت عجیبی بین مردمان آن ایجاد خواهد شد و با هم افزایی و همفکری برای رفع مسائل و مشکلات محله تلاش می کنند، طبیعی است که در چنین محله ای معضلات اجتماعی از قبیل اعتیاد و طلاق کاهش یافته و محله ای اسلامی تشکیل خواهد شد.
پولادی در بخش پایانی سخنان خود اظهار امیدواری کرد: همانگونه که استان هرمزگان در طرح مسئله الگو بوده است در اجرای آن نیز الگو و اسوه سایر استان ها باشد و حرف برای گفتن داشته باشد و با سربلندی به شهدا ثابت کنیم که بعد از شهادت شما، علم بر زمین نماند و کارهای خوب و شایسته ای را به نام استان هرمزگان انجام داده ایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها