موج
کدخبر : ۳۷۵۳۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375336

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: با همکاری شرکت های دانش بنیان و متخصصان شرکت فولاد مبارکه بیش از ۶۰ قطعه استراتژیک این شرکت بومی سازی شده است که منجر به صرفه جویی ارزی حدود ۷ میلیون دلاری در سال ۹۹ شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، گفت: شرکت فولاد هرمزگان تا پایان سال ۹۹ در تولید تختال از مرز ظرفیت اسمی یک و نیم میلیونی خود عبور کرد و با تولید یک میلیون و ۵۲۰ هزار تن تختال به بیش از ۴ درصد افزایش تولید نسبت به سال ١٣٩٨ دست یافت.

وی با اشاره به اینکه علی رغم مشکلات تحریم و کرونا در سال ۹۹ دستاوردهای مهمی نصیب شرکت فولاد هرمزگان و مجموعه فولاد مبارکه شد گفت: با وجود همه مشکلات سال خوبی برای گروه فولاد مبارکه و فولاد هرمزگان بود.

تولید یک میلیون و ۶۵۰هزار تن تختال در سال ۱۴۰۰

ارزانی گفت: با برنامه ریزی های زمانبندی شده در شرکت فولاد هرمزگان درصدد هستیم در سال ۱۴۰۰ از مرز تولید یک میلیون و ۶۵۰هزار تن فولاد عبور کنیم یعنی در سال جدید افزایش حدود ۹ درصد نسبت به سال ۹۹ را دنبال خواهیم کرد.

رشد ۸ درصدی در واحد احیا مستقیم

وی در ادامه به دستاوردهای شرکت فولاد هرمزگان در بخش احیاء مستقیم هم پرداخت و توضیح داد: این شرکت در سال ۹۸ در بخش احیاء مستقیم به رکورد تولید یک میلیون و ۵۲۴ هزار تن تولید آهن اسفنجی دست یافت و توانست در سال ۹۹ علی رغم توقف سالیانه برنامه ریزی شده تولید در واحد احیاء مستقیم که  ۲۲ روز به طول انجامید، از ظرفیت اسمی خود که یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن بود، عبور کند. این بدین معناست که در واحد احیا مستقیم نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۸ درصد افزایش تولید بدست آمده است.

رسیدن به یک میلیون و ۷۲۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال ۱۴۰۰

مدیرعامل فولاد هرمزگان به سه رکورد تولید روزانه آهن اسفنجی در بخش احیاء مستقیم هم اشاره کرد و گفت: آخرین رکورد روزانه در این واحد صنعتی متعلق به ۲۴ بهمن ماه سال ۹۹ با تولید ۵ هزار و ۸۳۷ تن آهن اسفنجی است و امیدواریم در سال ۱۴۰۰ تولید سالیانه این واحد به بیش از یک میلیون و ۷۲۰ هزار تن آهن اسفنجی  برسد.

بومی سازی ۶۰ قطعه استراتژیک و  صرفه جویی ۷ میلیون دلاری

ارزانی به بومی سازی قطعات وتجهیزات انجام شده در کمیته های بومی سازی شرکت فولاد هرمزگان هم پرداخت و توضیح داد: با همکاری شرکت های دانش بنیان و متخصصان شرکت فولاد مبارکه بیش از ۶۰ قطعه استراتژیک این شرکت بومی سازی شده است که منجر به صرفه جویی ارزی حدود ۷ میلیون دلاری در سال ۹۹ شده است.

همچنین  در بحث محصولات جدید توانستیم دو محصول جدید متناسب با نیازهای صنایع سنگین کشور را تولید کنیم.

افتخارات متعدد در سال 99

مدیرعامل فولاد هرمزگان به دریافت تندیس صادرکننده نمونه استان هرمزگان برای پنجمین سال متوالی اشاره کرد و گفت: تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان برای سومین سال متوالی در کشور و تندیس رضایت مشتریان برای دومین سال متوالی در کشور، افتخارات دیگری بود که فولاد هرمزگان در سال ۱۳۹۹ بدست آورد.

وی اضافه کرد: این شرکت همچنین تقدیرنامه چهارستاره تعالی سازمانی را از سازمان مدیریت صنعتی دریافت کرد که افتخار مهمی برای فولاد هرمزگان محسوب می شود.

ارزانی به کسب موفقیت تولید محصول برتر تحقیق و توسعه کشور اشاره کرد و گفت: براساس انتخاب ستاد بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت درسال ۹۹، ساخت پایلوت محصول سامانه آب شیرین کن جذبی دو مرحله ای با مکانیزم بازیافت داخلی جرمی و حرارتی، معرفی شده توسط فولاد هرمزگان به عنوان محصول تحقیق و توسعه برتر واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی کشور در سال ۹۹ انتخاب شد .

پروژه برتر کاهش مصرف الکترودگرافیتی

مدیرعامل فولاد هرمزگان در ادامه با تاکید بر حمایت از طرح های مطالعاتی و دانش محور که تاثیرات مثبتی در بهره وری تولید و صنعت دارند  اظهار داشت: در سال۹۹ پروژه کاهش مصرف الکترودگرافیتی فولاد هرمزگان، در هفتمین همایش جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی ایران، از بین ۷۹ پروژه به عنوان پروژه برتر انتخاب شد. همچنین کسب نشان ویژه ارتباط موثر با ذینفعان و ایزوهای ۴۵۰۰۰ ، ۱۴۰۰۰،۱۰۰۰۲و ۱۰۰۰۴ در سطح شرکت از دیگر افتخارات شرکت فولاد هرمزگان در سال ۹۹ بود.

رسالت اجتماعی فولاد هرمزگان در سال 99

وی درپایان به ایفای مسئولیت اجتماعی فولاد هرمزگان در یک سال اخیر با شیوع کرونا پرداخت و گفت: شرکت فولاد هرمزگان با پایبندی به رسالت اجتماعی خود، علاوه بر تامین تجهیزات پزشکی برای مراکز درمانی بندرعباس، در حوزه تامین اکسیژن مایع استان هرمزگان و استان های همجوار و تامین اقلام بهداشتی نظیر ماسک و مایع ضدعفونی مورد نیاز سازمانهای استان در حوزه کارکنان و خانواده های محترم آنها نیز اقدامات بی نظیری را  انجام داده است .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها