موج
کدخبر : ۳۵۸۳۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358302

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: با تاثیر یک موج بارشی ، از ساعات بعداز ظهر در برخی نقاط غربی استان رگبار پراکنده باران و رعد وبرق و از ساعات شب در مناطق مرکزی و شرقی استان و همچنین در تنگه ی هرمز شرایط بارشی مهیا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طی امروز، از ساعات بعدازظهر در سطح استان افزایش ابر  و در مناطق دریایی افزایش سرعت وزش باد خواهیم داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: با تاثیر یک موج بارشی ، از ساعات بعداز ظهر در برخی نقاط غربی استان رگبار پراکنده باران و رعد وبرق  و از ساعات شب در مناطق مرکزی و شرقی استان  و  همچنین  در تنگه ی هرمز شرایط بارشی مهیا خواهد شد.

عارفی اذعان کرد: بارش های این موج طی روز یکشنبه در همین مناطق پیش بینی می شود ، احتمال تقویت این سامانه در نقاطی از تنگه هرمز دور از انتظار نخواهد بود.

وی عنوان کرد: طی امروز شرایط تردد های دریایی در تنگه هرمز و دریای عمان مساعد خواهد بود، از ساعات بعدازظهر در جزایر غربی استان (کیش و لاوان) تا غرب تنگه ی هرمز افزایش سرعت وزش بادهای شمال غربی - جنوب غربی پیش بینی می شود که سبب مواج شدن دریا خواهد شد.

وی گفت: سرعت باد در مناطق فراساحل جزایر کیش و لاوان، گاهی تا محدوده ی 40 کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود، بنابراین توصیه می شود شناورهای سبک از ترددهای دریایی در ساعات بعدازظهر و شب خودداری نمایند و  تردد کشتی های تجاری به سمت مناطق غربی با احتیاط صورت پذیرد.

وی با اشاره به اینکه روز دوشنبه با تضعیف سامانه ی کم فشار بارشی و تاثیر سامانه ی پرفشار، افزایش سرعت وزش باد شمال شرقی در مناطق شرقی و مرکزی استان و تنگه ی هرمز پیش بینی می شود، اضافه کرد: از لحاظ دمایی، فردا در غالب نقاط استان، از جمله مناطق غربی استان کاهش نسبی دمای کمینه پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها