موج
کدخبر : ۳۵۶۳۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356321

Vئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سیریک با بیان اینکه هرمزگان دارای ۱۳۶ معدن فعال است، از احیا مجدد معدن غیرفعال سیریک و بازگشت آن به چرخه تولید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمد کریمی رئیس اداره صنعت، معدن وتجارت سیریک گفت: معدن غیرفعال خاک رس پازیارت این شهرستان به صورت مجدد احیا و به چرخه تولید و فعالیت بازگشت؛ همچنین ذخیره قطعی این معدن۲۰۰ هزار تن و با سرمایه گذاری۳۷ میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: باتوجه به وجود ذخایر خاک رس و مارن به عنوان مزیت های نسبی در سیریک و با توجه به توسعه اشتغال و تولید در این منطقه، فعال سازی معادن در شهرستان یکی از الویت های سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان در سال جهش تولید است.

رئیس اداره صنعت، معدن وتجارت سیریک اظهارداشت: در حال حاضر ۱۰ نفر در معدن خاک رس پازیارت این شهرستان مشغول به فعالیت هستند اما به طور کل استان هرمزگان دارای ۱۳۶ معدن فلزی و غیرفلزی فعال است که حدود سه هزار نفر به صورت مستقیم از آن استفاده می‌کنند.

کریمی یادآورشد: مواد معدنی برداشتی از این معدن در کارخانه تولید آجر فشاری همجوار معدن فرآوری و با ایجاد ارزش افزوده به بازار استان هرمزگان عرضه می‌شود.

بنابرگزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان: از ابتدای امسال تاکنون ۲۳ معدن راکد با سرمایه گذاری بیش از ۱۸۲ میلیارد تومان در استان فعال شده است.

در سال جاری که بنام سال جهش تولید نامگذاری شده، فعال سازی و احیای ۵۴ معدن غیرفعال در استان هرمزگان در دست پیگیری قرار گرفت.

 تعداد ۱۱۲ محدوده معدنی دارای پروانه اکتشاف، ۲۵ معدن دارای گواهینامه کشف و ۲۲۶ معدن دارای پروانه بهره‌برداری در استان هرمزگان با مجموع ذخایر افزون بر یک و نیم میلیارد تن وجود دارد.

در هرمزگان می‌توان برای ۲۱ نوع ماده معدنی از جمله سنگ گچ، سنگ آهن، سنگ نمک، سنگ کرومیت، دولومیت، سنگ آهک، خاک سرخ و سنگ لاشه اکتشاف انجام داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها