موج
کدخبر : ۳۲۴۶۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324631

علی صالحی خبر داد:

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از تعیین تکلیف شدن ۴۰ درصد پرونده‌های معوق در کمتر از دو ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: در راستای اجرای دستورالعمل صادره از سوی ریاست قوه قضائیه در خصوص رسیدگی به پرونده های معوق و تعیین تکلیف فوری آنها، با تشکیل گروه های جهادی به صورت تخصصی و همراه با تحلیل داده های آماری و بررسی میزان پیشرفت هر حوزه به این موضوع پرداخته شد.

وی اعلام کرد : با تلاش بی وقفه کارکنان قضایی و اداری و در نتیجه اتخاذ تمهیدات مناسب و برنامه ریزی دقیق ، موجودی پرونده های معوق دادگستری استان در کمتر از دوماه ، ۱۱ هزار و سی و پنج عدد کاهش یافته که بیانگر تعیین تکلیف ۴۰ درصد از پرونده ها در این حوزه است.

صالحی همچنین اظهار داشت:  در این بازه زمانی،  تعداد کل پرونده های معوق به جز  پرونده‌های مربوط به اجرای احکام نیز ۷ هزار و ۳۹ فقره کاهش یافته که تعیین تکلیف ۶۲ درصد از این پرونده ها را نشان می دهد.

این مقام قضایی یادآور شد: در حوزه اجرای احکام مدنی نیز طی این مدت سه هزار و ۹۹۶ پرونده معوق، معادل ۲۵ درصد تعیین تکلیف شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان ابراز امیدواری کرد:با تقویت روحیه تعامل و احساس مسئولیت به ویژه در دوران تحول قوه قضائیه، این اقدامات موجبات تکریم ارباب رجوع، کاهش اطاله دادرسی و افزایش رضایت مردم را فراهم سازد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها