موج
کدخبر : ۳۲۴۲۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324267

عباس مویدی خبرداد؛

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب گفت: 240 میلیارد ریال به واحدهای بهره برداری و پروژه های عمرانی بخش کشاورزی این شهرستان خسارت وارد شده و پرونده های مربوطه نیز در حال تشکیل و پیگیری است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عباس مویدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب با بیان اینکه سامانه های خدمت رسانی جهت رفاه حال بهره برداران و عدم نیاز به مراجعه حضوری راه اندازی شده است افزود: کارکنان این مدیریت و مراکز جهادکشاورزی این شهرستان طبق بخشنامه قبلی وزارت کشور با یک سوم نیروهای اداری با تشخیص مسئول مربوطه در محل کار خود حضور دارند.

وی ادامه داد: خدمات رسانی به بهره برداران بخش کشاورزی در میناب همچنان تداوم دارد و برخی از فعالیت ها نیز با برون سپاری به نظام مهندسی کشاورزی، دفاتر پیشخوان و مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی واگذار شده است.

مدیر جهادکشاورزی میناب افزود: در تمامی مراکز بطور مستمر از روند پیشرفت پروژه های عمرانی بخش کشاورزی با رعایت تمهیدات بهداشتی بازدید بعمل می آید و پروژه هایی که ضرورت ندارند نیز بدلیل جلوگیری از شیوع کرونا توقف عملیات آنها انجام گرفته است.

وی اظهار کرد: اداره امور اراضی این مدیریت نیز پایش اراضی کشاورزی شهرستان جهت حفظ کاربری را بصورت روزانه از ۲۹ اسفندماه آغاز کرده و در این مدت میزان یک هزار و 100 کیلومتر موثر گشت زنی داشته و 2 مورد نیز توقف عملیات در سطح اراضی کشاورزی شهرستان صورت گرفته است.

مویدی گفت: مرکز جهادکشاورزی تیرور نیز در این مدت یازده روزه ابتدای سال بازدید از پروژه مزارع گندم در روستاهای زیارت مولا و چاه اسماعیل و راهنمایی کشاورزان درخصوص نحوه برداشت و مبارزه با بیماری های گندم به میزان ۵۰۰ هکتار را انجام داده است.

معاون سازمان جهادکشاورزی هرمزگان به سیل اخیر در بخش های مرکزی و بندزرک این شهرستان اشاره کرد و گفت: اداره فنی و زیربنایی به همراه واحد طرح و برنامه این مدیریت نیز بلافاصله بعد از وقوع سیلاب اخیر، بازدید از روستاهای خسارت دیده در بخش های سندرک، توکهور-هشتبندی، مرکزی و بندزرک(تمبک بالا وپایین، درباغ، بلیلی و...) را در دستور کار خود قرار داده که میزان 240 میلیارد ریال به واحدهای بهره برداری و پروژه های عمرانی بخش کشاورزی این شهرستان خسارت وارد شده و پرونده های مربوطه نیز در حال تشکیل و پیگیری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها