موج
کدخبر : ۳۱۷۰۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317068

مدیر کل گمرک شهید رجایی و ناظر گمرکات استان هرمزگان ازشرکت فولاد هرمزگان و فرآیند تولید تختال در این شرکت بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ابولفضل اکبرپور مدیر کل گمرک شهید رجایی، اظهارکرد: نزدیک به ۶۰ درصد حجم تجارت خارجی کشور را گمرکات استان هرمزگان بر عهده دارد و ۶۰ درصد درامد گمرکات کشور نیز از استان هرمزگان است.

 وی در پاسخ به اینکه چه تسهیلاتی برای برای فولاد هرمزگان که ۹۰ درصد قطعات و مواد اولیه وارداتی خود را از طریق بندرشهید رجایی وارد می‌کند اندیشیده شده، گفت: فولاد هرمزگان از معدود صنایعی در استان هرمزگان است که همکاران ما در آن به عنوان گمرکات خاص، مستقل و مسقر هستند و خدمات شبانه روزی ارائه می‌دهند.

وی در ادامه گفت: جلسات و گفت گوهایی با مدیران شرکت فولاد هرمزگان انجام و مشکلات فولاد در رابطه با گمرک بررسی و مشکلی در رابطه با باسکول مطرح شد که حتما تلاش خواهیم کرد در استان این موانع و مشکلات رفع شود.

اکبرپور در پاسخ این سوال که چگونه می‌توان تسهیلات مناطق ویژه را برای صنایع مستقر در این مناطق با وجود تغییر سیاست‌های ارزی دولت و لزوم‌ثبت سفارش در مناطق ویژه حفظ کرد، گفت: ما در جلساتی که در تهران داریم حتما این موارد را پیگیری خواهیم کرد اما فولاد هرمزگان و همه فولادی هایی که در مناطق ویژه صنایع و معادن مستقر هستند با توجه به مشکلات ارزی که دارند باید وارد این فرآیند شوند.

مدیرکل بندرشهید رجایی، افزود: صادرات فولاد هرمزگان افتخاری برای کشور است و با این حجم صادرات میزان قابل توجهی ارز وارد کشور می‌شود.این موضوع را در دستور کار قرار خواهیم داد و همراه با پیگیری‌های مسئولان فولاد هرمزگان در جهت این موضوع قطعا گمرکات هرمزگان نیز همراه فولاد هرمزگان خواهد بود و از هیچ کمکی مضایقه نخواهد کرد.

ناظر گمرکات استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در رابطه با تسهیلات برای واحدهای تولیدی، گمرک بسته‌های حمایتی تعریف کرده است و خدمات شبانه روزی گمرک در جهت صادرات برقرار است.

شایان ذکر است؛ در گمرک شهید رجایی در جهت تسهیل صادرات، باسکول مجموعه فولاد هرمزگان مورد قبول واقع است ؛ همچنین با توجه به اینکه بعضی کالاها انحصارا مربوط به فولاد هرمزگان است به اظهار آنها کمک کرده و اعتماد داریم. تلاش می‌کنیم به کمک همکاران محترم در گمرکات هرمزگان بیشترین کمک‌ها و خدمات را در کوتاهترین زمان ارائه کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها