موج
کدخبر : ۳۱۷۰۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317042

هشدار سعید ناجی به احزاب هرمزگان:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: مردم ثابت کردند همیشه در صحنه حضور داشته اند و این بار نیز حتما حاضر خواهند شد اما این امر به معنا این نیست که ما هر کاری را انجام دهیم، مردم تضمین می دهند که شرکت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه یکی از وظایف احزاب، زنده و شاداب نگهداشتن فضای سیاسی جامعه است، گفت: نشاط سیاسی می تواند موجب نشاط و شادابی در جامعه شود که احزاب نباید از این مهم غفلت کنند.
سعید ناجی در نشست با احزاب و تشکل های سیاسی استان، ضمن گرامی داشت دهه فجر، بیان کرد: انقلاب اسلامی حاوی یک سری ویژگی ها و شاخص های خاصی بوده و هست که می توان هر ساله به مناسبت دهه فجر به این مفاهیم و موضوعات پرداخته.
 بازنگری آن مفاهیم و پرداختن به اینکه چرا انقلاب شد یا چرا مردم انقلاب کردند یکی از بحث های اساسی است که در دهه فجر حتما باید مورد توجه قرار گیرد.
بزرگترین شعار انقلاب یعنی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، مسئولان و  فعالان سیاسی به ویژه احزاب باید بیشتر مراقب باشند که این آرمان ها دست خوش بازی های سیاسی نشود.
وی خاطر نشان کرد: هر چند مطالبات امروز وجوه غیر سیاسی به خود گرفته و در برخی مواقع و وجه اقتصادی و اجتماعی مطالبات بسیار مشهود و نمایانگر است، اما باید خیلی مراقب بود که مورد سو استفاده بدخواهان حتی در نقد کردن قرار نگیرد و این امر از وظایف احزاب و نخبگان جامعه است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار کرد: این روزها بحث ها در جامعه به اقتصاد، معیشت و دیگر مورد اقتصادی و اجتماعی میرسد لیکن همه به ویژه احزاب می دانند که بسیاری از این بحث ها، بستر سیاسی دارد.
ناجی در ادامه بیان کرد: معادلات و مناقشات سیاسی حوزه بین الملل موجب شکل گیری چیزی به اسم تحریم برای کشور ما شده  و این امر اقتصاد و جامعه را متاثر  و مشکلاتی برای اصناف مختلف ایجاد کرده که  هشیاری و هوشمندی احزاب و گروه های سیاسی می توانند روشنگری را در بدنه جامعه و جوانان تبیین کند تا اجازه سو استفاده های سیاسی به دیگران ندهد.
وی اضافه کرد: مسائل به وجود آمده به نحوی وارد حوزه هایی می شود که یک بی گناهی را گناهکار به تصویر می کشد و به شکل جدی حتی ممکن است دولتی که تمام زحمت و هم و غم خود را گذاشته برای اینکه بتواند حوزه اقتصاد به نقطه قابل توجه از رفاه برسد به واسطه برخی از مسائل مورد هجمه قرار گیرد.
ناجی اصافه کرد:حتما نقدهایی متوجه مدیران خواهد، اما اگر این نقدها در مسیر درست قرار نگیرد  و غیر منصفانه بخواهد وارد شود و جنبه تخریبی به خود بگیرد آن زمان دیگر از مسیر انصاف و عقلانیت خارج می شویم، آنجا باید افرادی که هوشیار، هوشمند و سیاست شناس هستند و نقاط ضعف را می دانند و نقاط حمله و دفاع سیاسی را خوب می شناسند باید شرایط و موقعیت را برای جامعه تشریح کنند تا کسی بی جهت مورد تخریب قرار نگیرد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه احزاب باید در فضای روشنگری و آگاه سازی مردم گام بردارند، افزود: تاریخ نشان داده که جوامع این استعداد و قابلیت را دارند تحت تاثیر تبلیغات و رفتارهای خاص عوام فریبانه قرار گیرند و تصمیماتی بگیرند که به همین جهت باید خیلی مراقب بود تا از سو استفاده های احتمالی پیشگیری شود.
وی با اشاره به اینکه سپهر سیاسی کشور همواره دچار سردی و گرمی شده است، بیان کرد:  در تمامی دوره های گذشته نیز یک روز احزاب خیلی فعال و با نشاط و دوره ای بنا به دلایل مختلفی که وجود داشته احزاب  منفعل شده اند، اما امروز به حضور پررنگ احزاب در مناسبت های  سیاسی کشور نیاز است و می تواند موجب ایجاد شور و نشاط در جامعه شود.
ناجی با بیان اینکه احزاب باید کنار مردم قرار گیرد تا بتوانند پویا و فعال بمانند و شرایط خوبی در جامعه ایجاد کنند، گفت: اگر رغبتی برای فعالیت سیاسی در جامعه وجود نداشته باشد احزاب دیگر معنا ندارند و آنها با  وجود و حضور مردم معنا پیدا می کنند.
باید تلاش کرد با برنامه های مختلف و اتفاقات خاصی که توسط احزاب رقم  می خورد نشاط سیاسی را در جامعه ایجاد کرد و نگذاشت انقلاب و جمهوریت نظام که در کنار اسلامیت، جمهوری اسلامی را شکل داده شده دچار ضعف و خدشه ای شود.
باید پایند به اصول که مهمترین آن به رسمیت شناختن مردم است، پافشاری کرد و اگر هر فرد یا گروهی بخواهد به این جایگاه کم توجهی کند در جهت استحکام نظام گام برنداشته است.
ناجی تصریح کرد: مردم به رفتارهای مسئولان و نخبگان سیاسی در جامعه واکنش نشان می‌دهند، باید حواس ها به این موضوع باشد که اگر مردم واکنش درستی نشان ندادند یعنی در جایی عملکرد درست نبوده، البته ممکن است برخی از روی نا آگاهی و باورهای یا به واسطه ترجیح دادن منافع حزبی و گروهی نسبت به منافع عمومی دچار خطاهای جدی در این زمینه شوند.
لذا در نظامی که مردم پایه و اساس آن هستند، اگر نقش مردم کمرنگ شود اساس و پایه نظام دچار خدشه خواهد شد و باید مشارکت مردم را به عنوان یک هدف در رفتارهای سیاسی، مد نظر قرار داد.
این قاعده است که حضور مردم مستلزم و منوط به رعایت نظر و تامین سلیقه آنها است نمی‌شود با یک سلیقه خاصی حضور همه مردم را انتظار داشت.
وی با بیان اینکه احترام به اندیشه نیز اصل مهمی است، افزود: باید سایر ایده ها را تحمل کرد و پذیرفت که این امر یک اصل اجتناب ناپذیر برای حیات سیاسی احزاب است، اگر مردم تصمیم گرفتند یک گروه دیگری را انتخاب کنند باید پذیرفت که اقبال مردمی با آنها همراه نبوده و بتوانند در سایه نشسته و نقد سازنده داشته باشد.
این چوب لای چرخ گذاشتن ها و تخریب و توهین کردن ها باید از ادبیات و رفتار سیاسی کشور کنار گذاشته شود و تغییر رفتارها در فضای سیاسی جامعه  نیز از وظایف و کادکرد احزاب است.
وی احترام به قانون اصل دیگری دانست و عنوان کرد: برای احترام به قانون اولین قدم این است که در استفاده از قدرت مقید شوند و افراد وقتی که در یک جایگاهی قرار میگیرند که قدرت در دست آنها است در استفاده از قدرت باید حدود قانونی آن را رعایت کنند.
ناجی تاکید کرد: این درست نیست که وجود خود را با قانون توجیه کرد و با رفتار  غیر قانونی دست به تخریب دیگران زد، و گفته شود من به اسم قانون اینجا هستم اما رفتارهای غیر قانونی انجام دهند.
وی تصریح کرد: احترام به رای مردم نیز بسیار مهم است زمانی که مردم رای می دهند اگر بنا است به رای آنها احترام گذاشت باید به محصول رای مردم احترام گذاشته شود و اجازه دهند خواسته رای مردم محقق شود و به نتیجه برسد.
وی با تاکید بر لزوم ایجاد زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو، افزود: امیدوارم با تلاش و یاری همه در استان بتوانیم مشارکت بالای مردمی را داشته باشیم، مردم ثابت کردند همیشه در صحنه حضور داشته اند و این بار نیز حتما حاضر خواهند شد اما این امر به معنا این نیست که ما هر کاری را انجام دهیم و مردم تضمین دهند که شرکت خواهند کرد، باید برای مردم احترام قائل شویم، فرصت دهیم مردم آن چیزی که مد نظر خودشان است را انتخاب کنند.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    سلام
    جناب دکتر بعضی از مدیران سیاسی و شنیده ها حکایت از یکی از بانوان هم ردیف با جنابعالی داره تبلیغ می کنه برای نماینده ها، این شأن و جایگاه شما را داره پایین میاره، همه به توانمندی جنابعالی به عنوان یک وزارت کشوری که از جنس خود بدنه وزارت کشور هستید ایمان دارند ولی بخاطر بعضی افراد فردا روز زیر سوال نروید ، حواستان به دور و بری هایتان باشد. درود

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها