موج
کدخبر : ۳۱۶۵۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316528

در نشست مدیرکل تعاون و کار هرمزگان با جوانان علاقه مند به کارآفرینی مطرح شد؛

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان از تشکیل "گروه همیاران جوان کارآفرین" در استان خبر داد و گفت: این گروه با هدف توسعه آموزشهای رایگان کارآفرینی به جوانان علاقه مند راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان ، در نشست با جمعی از جوانان علاقه مند به کارآفرینی در استان که در کافه کارآفرینی برگزار شد،  افزود: با تشکیل هسته مرکزی گروه همیاران جوان کارآفرین در استان، تعدادی از افراد آموزشهای کارآفرینی را از اساتید برجسته کشوری فرا گرفته اند و این آموزشها و تجربیات را به سراسر استان به عنوان سفیران کارآفرینی انتقال می دهند تا جوانان بیشتری با مفاهیم کارآفرینی آشنا و علاقه مند به ایجاد کسب و کار و تولید و اشتغال شوند.

هادی ابراهیمی  با اشاره به اینکه استان هرمزگان نیازمند اکوسیستم کارآفرینی پویا و توسعه یافته است، اظهارداشت: یکی از نیازهای این اکوسیستم، وجود نهادها و مکانهایی است که افراد علاقه مند به کارآفرینی را پالایش کند که کافه های کارآفرینی دارای بهترین ظرفیت و فضا برای این امر هستند.

ابراهیمی افزود: در این مکان ها صاحبان سرمایه و افراد صاحب ایده می توانند با یکدیگر به تبادل نظر بپردازند و جلسات، گفتگوها و پروژه های کاری و نوآورانه خود را در آنجا برگزار کنند.

 مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به اینکه امروزه دیگر تفکرات سنتی پاسخگوی نیازهای کارآفرینی نیست، بر کارآفرینی مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات و افزایش سهم استان در کسب و کارهای نوین تاکید و اضافه کرد: سال‌هاست که دنیا در مجموعه اقتصادی، در قید و بند ظرفیت‌های طبیعی نیست و شرکتهای مبتنی بر فناوری بالاترین ارزش افزوده را دارند چرا که بدون وابستگی به مکان و منابع خاصی قادر به فعالیت هستند.

وی، ایجاد مرکز نوآوری، سازماندهی و توسعه کسب و کارهای نوین متناسب با زیست بوم استان را یک ضرورت ذکر کرد و گفت: در نشستی که با اعضای هیات مدیره انجمن طراحان مد و لباس استان داشتیم، مقرر شد زنجیره رسته پوشاک که یکی از رسته های مزیت دار در استان است را تکیمل و فعال کنیم و با توجه به ظرفیتهای دیگری که در استان است، می توان در سایر بخش ها نیز  زنجیره آن را تکمیل کرد.

در این نشست پرسش و پاسخ 3 ساعته، جوانان علاقه مند به کارآفرینی نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها