موج
کدخبر : ۲۶۸۷۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-268743

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: از شناسایی عامل انتشار اطلاعات شخصی یک شهروند در فضای مجازی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سرهنگ علی اصغر افتخاری گفت: در پی مراجعه یکی شهروندان به پلیس فتا مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: برابر اظهارات شاکی، فرد یا افرادی ناشناس اقدام به انتشار تصاویر خانوادگی وی در فضای مجازی کرده که این موضوع موجب سلب آرامش برای شاکی پرونده شده بود.

رئیس پلیس فتا استان خاطرنشان کرد: در بررسی اولیه مشخص گردید مجرم سایبری از یک هویت جعلی استفاده کرده است. در ادامه با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم به هویت خانم "و.ک." شناسایی گردید.

کارشناس ارشد فضای مجازی پلیس هرمزگان بابیان اینکه متهم همسر سابق شاکی بوده، گفت: در بازجویی بعمل آمده، متهم به بزه انتسابی معترف و هدف از این عمل خود را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

این مسئول انتظامی اظهار کرد: امروزه متأسفانه به دلایلی همچون عصبانیت، حسادت، حس انتقام‌جویی، حقارت، افسردگی، و توجه نکردن به مسائل و اصول اخلاقی و ارزش‌های جامعه، افراد به‌راحتی به حریم خصوصی دیگران ورود کرده و با دسترسی به اطلاعات آن‌ها خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به حیثیت، مال و حتی جان افراد وارد می‌کنند.

وی خطاب به کاربران فضای سایبر هشدار داد : هرگونه انتشار اطلاعات و تصاویر دیگران در فضای مجازی به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی بدون اجازه جرم است و پیگرد قانونی دارد. ازاین‌رو کاربران دقت کنند هرگز بدون اجازه دیگران اقدام به انتشار تصاویر شخصی و خصوصی آنها نکنند چراکه دانستن و یا ندانستن قوانین مرتبط با جرم موجب بخشش و یا کاهش مجازات مجرمین نمی‌شود.

سرهنگ افتخاری در پایان از عموم مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه جرائم رایانه‌ای، مراتب را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا بخش گزارش‌های مردمی گزارش و شماره تلفن 07621825964 به پلیس اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی جرم ودستگیری مجرمان اقدام گردد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها