English

ضرورت توانمندسازی نیروهای ماندگار در بخش های مورد نیاز توسعه سواحل مکران

معاون فرهنگی و مشارکت های اجتماعی دبیرخانه شورای توسعه سواحل مکران گفت: آموزش و توانمندسازی نیروهای ماندگار در بخش های مورد نیاز توسعه سواحل مکران در اولویت است.

ضرورت توانمندسازی نیروهای ماندگار در بخش های مورد نیاز توسعه سواحل مکران

به گزارش خبرگزاری موج، اولین نشست تخصصی آموزش ومهارت آموزی با حضور دانشگاهیان وصاحبان صنایع با برنامه ریزی دبیرخانه شورای توسعه مکران و ضرب آهنگ خرد جمعی بیشتر و سرعت دادن این توسعه در بندر چابهار، برگزارشد

علی اکبر سلیمانی در نخستین نشست تخصصی آموزش و مهارت در چابهار گفت: فضای توسعه‌ی منطقه براساس فرمایشات مقام معظم رهبری صورت خواهد گرفت و آموزش و توانمندسازی نیروها ماندگار در اولویت هستند.

وی با اشاره به اینکه توسعه همه جانبه سواحل مکران مورد تاکید است، افزود: این طرح با هدف محرومیت زدایی و توسعه متوازن شهرهای جنوب سیستان و بلوچستان و استان هرمزگان شامل میناب، سیریک، جاسک شروع بکار کرد.

وی ادامه داد: نهادهای تخصصی مثل فنی و حرفه ای و دانشگاه و از همه مهمتر صنایع، همه پای کار آمدند تا بتوانند ضرب آهنگ توسعه را دو برابر و در تسریع بخشیدن آبادانی این منطقه ایفای نقش نمایند.

همچنین معاون آموزشی سازمان فنی و حرفه ای کشور نیز گفت: در حوزه فنی وحرفه ای در تعامل بسیار خوب با دبیرخانه سواحل مکران هستیم و براساس نیاز منطقه برای آموزش جوانان اقدام می نماییم که این حرکت باهمگرایی و هم افزایی رشد چشمگیری داشته است.

محمدرضا شاه‌پسند ادامه داد: با توجه به نیاز منطقه از حرکات موازی این جلسات باید جلوگیری کنیم و باید از بخش‌های مثبت همدیگر استفاده و روند توسعه را تسهیل کنیم.

شاه‌پسند ادامه داد: باید در بخش‌های نوظهور و صنایعی که قبلا وجود داشتند براساس تقاضا و نیاز صنایع حرکت کنیم که در وهله اول شناسایی این نیازها مهم است.

معاون آموزشی سازمان فنی و حرفه ای کشورتصریح کرد: در مرحله اول باید نیروی کاری را آموزش دهیم که در راه اندازی بنگاه صنعتی مورد نیاز است و در مرحله بهره برداری نیروهای کار متفاوت و متخصص مربوط به آن کار را آموزش داده تا توسعه هماهنگ با سایر بخش ها اتفاق افتاده و منطقه را متحول کند.

دکتر "منصور کیانی مقدم" رییس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار نیز گفت: از چهار سال پیش سرفصل های دروس دانشجویان را طوری مدیریت و تغییر دادیم که این رشته ها کار آفرین و تقاضا محور باشند و در نهایت تولید ثروت کنند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر