English

۲۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه راه های فرعی و روستایی در سال ۱۴۰۲ هزینه شده است

سال گذشته ۲۶۰۰ میلیارد تومان در حوزه راه‌های فرعی و روستایی هزینه شده که از این میزان ۸۰۰ میلیارد تومان به احداث راه‌های روستایی اختصاص یافته و قریب به ۱۸۰۰ میلیارد تومان نیز صرف روکش راه‌های فرعی و روستایی شده است.

۲۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه راه های فرعی و روستایی در سال ۱۴۰۲ هزینه شده است

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از راهداری، معاون ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی این سازمان در نشست مشترک با انجمن خیرین راه و ترابری و اعضای جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها که با هدف بررسی عملکرد و برنامه‌های انجمن خیرین راه و ترابری در سال جاری و تعامل با اعضای جمعیت طرفداران ایمنی راه برای کاهش حوادث و تلفات رانندگی برگزار شد، از مشارکت خیرین در اجرای حدود ۲۳۰ پروژه با برآورد اعتبار ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان طی سال گذشته خبر داد.


خداداد مقبلی از انعقاد تفاهم‌نامه بین سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و انجمن خیرین راه و ترابری به منظور اجرای پروژه‌های راهداری خبر داد و افزود: همچنین خیرین با این سازمان در اصلاح نقاط پرحادثه در ورودی‌ها و تقاطع‌های اصلی و فرعی مشارکت دارند.


وی به مشارکت ارتش در اجرای پروژه‌های راهداری اشاره و تأکید کرد: همچنین پروژه‌های مشارکتی به ارزش حدود ۳۵۰ میلیارد تومان در مناطق محروم کشور از جمله بستک، جنوب کرمان، مشهد، و مرز لرستان و چهارمحال و بختیاری در حال اجرا است.
رئیس انجمن طرفداران‌ ایمنی راهها افزایش ایمنی و کاهش سوانح را دست‌یافتنی خواند و گفت: پیشنهاد می‌شود ستادی برای تحقق این مهم و پای کار آوردن همه ظرفیت‌ها تشکیل شود تا اقدامات در این حوزه موفقیت‌آمیز باشد.


محمد بخارایی بر ضرورت افزایش مشارکت مردمی و فرهنگسازی در حوزه ارتقاء ایمنی تأکید و عنوان کرد: انجام اقدامات نمادین، استفاده از ظرفیت اندیشمندان، افزایش مطالبه‌گری و برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌هایی با این موضوع، به تحقق بهتر این هدف کمک می‌کند.


رئیس انجمن خیرین راه و ترابری نیز به بیان نقش مطالبه‌گرانه سازمان‌های مردم نهاد در افزایش ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای پرداخت.


حسین میرشفیع اظهار کرد: خیرین آمادگی دارند با نصب شبرنگ بر روی موتور سیکلت‌های روستائیان و آشکارسازی آنها، به کاهش تصادفات در این حوزه کمک کنند.


وی با اشاره به این‌که بر اساس قانون، مشارکت خیرین در اجرای پروژه‌های عمرانی، آنان را از پرداخت مالیات معاف می‌ کند، افزود: این قانون ظرفیت خوبی را برای مشارکت شرکت‌ها در انجام پروژه های زیربنایی فراهم می‌کند.

 


مدیرعامل جمعیت ایمنی راه‌ها نیز با اشاره به اهمیت مسئله ایمنی و ضرورت بهره‌گیری از روش‌های مختلف برای تحقق آن، اظهار داشت: درصورتی‌‌که دولت دو مصوبه موجود در حوزه ایمنی راه‌ها یعنی آئین‌نامه‌های اجرایی و مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی را اجرایی کند، شاهد کاهش ۳۰ درصدی آمار سوانح رانندگی و تلفات جاده‌ای خواهیم بود.


ناصر رزاق منش بر ضرورت بهره‌گیری جدی از ظرفیت رسانه در افزایش ایمنی و ارتقای فرهنگ صحیح رانندگی در جهت کاهش سوانح رانندگی تأکید و بیان کرد: باید با استفاده از روش‌های مختلف، ایمنی به مسئله اصلی و مهم دست اندرکاران و مردم تبدیل شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه