English

پیش‌بینی ۲.۵ میلیون تردد روزانه در تعطیلات عید فطر در جاده‌های کشور

پیش‌بینی‌ها از حداکثر متوسط روزانه ۲ میلیون و ۵۹۶ هزار تردد بین استانی در محورهای مواصلاتی کشور در ایام تعطیلات عید فطر خبر می‌دهد.

پیش‌بینی ۲.۵ میلیون تردد روزانه در تعطیلات عید فطر در جاده‌های کشور

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از راهداری، محمد تیموری معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به افزایش سفرهای جاده‌ای در ایام تعطیلات عید سعید فطر، از پیش‌بینی‌ وضع تردد وسایل نقلیه در سطح محورهای مواصلاتی در فاصله روزهای ۲۱ تا ۲۵ فروردین‌‌ماه ۱۴۰۳ خبر داد.


وی بیان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها مبنی بر حداکثر متوسط روزانه ۲ میلیون و ۵۹۶ هزار تردد بین استانی، در روز چهارشنبه ۲۲ فروردین بیشترین حجم تردد در محورهای مواصلاتی را شاهد هستیم و اوج ترددهای بازگشتی در روز ۲۴ فروردین خواهد بود.
به گفته معاون برنامه‌ریزی سازمان و بر پایه پیش‌بینی‌ها، استان‌های تهران، البرز، مازندران، گیلان، اصفهان، فارس، مرکزی، قم و خراسان رضوی بیشترین جاذبه سفرها را دارند.


تیموری با اشاره به تخلیه ۳۸۸ هزار وسیله نقلیه در استان تهران‌های و البرز، خاطرنشان کرد: انباشت با ۱۲۵ هزار وسیله نقلیه در استان‌ مازندران و ۱۵۰ هزار وسیله نقلیه در استان گیلان پیش‌بینی شده است.


وی اضافه کرد: انتظار می‌رود در مسیر کرج - چالوس از ساعت ۱۴ تا ۲۰ روز ۲۱ فروردین و از ساعت ۱۰ الی ۱۷ روز ۲۲ فروردین در محدوده شهرستانک تا هزارچم شاهد ترافیک سنگین و راه‌بندان باشیم.


معاون برنامه‌ریزی سازمان ادامه داد: از ساعت ۱۴ تا ۲۰ روز ۲۴ فروردین و در ساعات ۱۱ تا ۲۰ روز ۲۵ فروردین، در مسیر چالوس- کرج و در محدوده مرزن‌آباد شهرستانک ترافیک سنگین و راه‌بندان رخ خواهد داد و می‌بایست تمهیدات لازم از جمله یک‌طرفه کردن مسیرها و ترغیب مسافران به توزیع سفرها در ساعات غیر از اوج ترافیک اتخاذ شود.


تیموری تصریح کرد: در محور هراز و در مسیر رودهن- آمل طی ساعات ۱۶ تا ۲۰ روز ۲۱ فروردین و همچنین در فاصله ساعات ۱۱ تا ۱۷ روز ۲۲ فروردین، از محدوده پلور تا بایجان پیش‌بینی ترافیک سنگین و راه‌بندان می‌شود.


وی بیان کرد: در مسیر آمل - رودهن نیز ترافیک نیمه سنگین و سنگین از ساعت ۱۶‌ تا ۲۰ روز ۲۴ فروردین و از ساعت ۱۱ تا ۱۷ روز ۲۵ فروردین‌ماه، از محدوده بایجان تا پلور پیش‌بینی می‌شود.


معاون برنامه‌ریزی سازمان با اشاره به پیش‌بینی ترافیک نیمه سنگین در محور فیروزکوه - قائمشهر در فاصله ساعات ۱۷ تا ۲۰ روز ۲۱ فروردین در محدوده زیرآب و شیرگاه، گفت: در مسیر برگشت محور قائمشهر - فیروزکوه (محدوده ورسک) از ساعت ۱۶ تا ۱۹ روز ۲۴ فروردین ترافیک نیمه سنگین رخ خواهد داد.


به گفته تیموری، پیش‌بینی‌ها از ایجاد ترافیک سنگین و راه‌بندان در مسیر آزادراه رشت - قزوین در مقطع سراوان طی ساعت ۱۶ تا ۲۰ روز ۲۲ فروردین و همچنین ساعات ۱۵ تا ۲۰ روز ۲۳ فروردین حکایت دارد.


وی خاطرنشان کرد: در مسیر آزادراه قزوین - رشت نیز در روز ۲۴ فروردین، از ساعت ۱۴ تا ۲۰ تردد سنگین و راهبندان در مقطع رودبار رخ خواهد داد.


معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به پیش‌بینی ترافیک سنگین و راه‌بندان در مسیر رفت آزادراه تهران - کرج از ساعت ۱۷ تا ۲۱ روز ۲۱ فروردین، عنوان کرد: همچنین پیش‌بینی‌ها از ترافیک سنگین خودروها از ساعت ۱۰ تا ۱۵ در محدوده پل کلاک تا پایانه شهید کلانتری در ۲۲ فروردین حکایت دارد.


به گفته تیموری، ترافیک سنگین از ساعت ۱۷ تا ۲۱ روز ۲۴ فروردین و تردد سنگین خودروها و راه‌بندان طی ساعات ۶ تا ۸ در روز ۲۵ فروردین در محدوده پل حصارک تا پل کلاک پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه