English

۴۱ قرارداد حق بهره‌برداری شهرک‌ها و نواحی صنعتی اراک در دولت سیزدهم منعقد شد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی گفت: ۴۱ قرارداد حق بهره‌برداری شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان اراک در ۲ سال نخست فعالیت دولت سیزدهم و از شهریورماه سال ۱۴۰۰ تا پایان شهریورماه ۱۴۰۲ منعقد شد.

۴۱ قرارداد حق بهره‌برداری شهرک‌ها و نواحی صنعتی اراک در دولت سیزدهم منعقد شد
به گزارش خبرگزاری موج مرکزی

«فرشاد خوشنویسان» روز دوشنبه در گفت و گویی افزود: ۱۳ هکتار از اراضی قابل واگذاری نیز در این مدت به شهرک‌ها و نواحی صنعتی اراک واگذار شد.

وی با بیان اینکه، بهره‌برداری از ۲۴ طرح صنعتی از شهریورماه سال ۱۴۰۰ تا پایان شهریورماه ۱۴۰۲ در شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان اراک، از دیگر توفیقات است، گفت: ۲۷۱ نفر در طرح‌های صنعتی به بهره‌برداری رسیده در این مدت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان اراک مشغول به کار شدند.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی ادامه داد: ۶۰ لیتر بر ثانیه آب و میزان ۱۰ مگاوات برق در شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان اراک در دولت سیزدهم تامین شده است.
 
خوشنویسان اظهار کرد: طرح توسعه شهرک صنعتی خیرآباد اراک از سال ۱۳۹۷ در این منطقه آغاز شده بود و تا شهریورماه ۱۴۰۰ تنها ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما پیشرفت آن در ۲ سال اول فعالیت دولت سیزدهم به ۴۰ درصد افزایش یافت.
 
وی اظهار کرد: برآورد اعتبار این طرح ۱۹ هزار و ۵۴ میلیارد ریال است که تاکنون سه هزار میلیارد ریال آن تخصیص یافته و پیش‌بینی شده تا پایان سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری رسد.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی اضافه کرد: تکمیل پست‌های برق صنعتی شهرک صنعتی ایبک‌آباد از مصوبات نخستین سفر دولت سیزدهم به این استان است که ۴۰ درصد آن سهم وزارت نیرو، ۳۰ درصد سهم وزارت صنعت، معدن و تجارت و ۳۰ درصد سهم استان مرکزی است.
 
خوشنویسان بیان کرد: اعتبار مصوب این طرح ۱۳۵ میلیارد ریال است و پیشرفت این پروژه تا پایان شهریورماه ۱۴۰۲ و ۲ سال نخست فعالیت دولت سیزدهم به ۲۵ درصد رسید.
 
وی، انتقال پساب فاضلاب شهری به شهرک صنعتی ایبک‌آباد را از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان مرکزی با اعتبار مصوب یک‌هزار میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: تامین زیرساخت‌های شهرک صنعتی خیرآباد با اعتبار مصوب ۳۰۰ میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی ۳۳ درصد و تامین زیرساخت‌های شهرک صنعتی آجر و سفال با ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب و ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی، بخش دیگری از مصوبات این سفر برای شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان اراک است.
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه