English

اجرای طرح ایمنی برای ۴ هزار وسیله نقلیه تا پایان سال ۱۴۰۲ در استان مرکزی

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: اجرای طرح ایمنی برای ۴ هزار دستگاه انواع وسیله نقلیه شامل موتورسیکلت، ادوات کشاورزی، وانت بارها، انواع کشنده و کامیون تا پایان سال جاری در سطح استان انجام خواهد شد.

اجرای طرح ایمنی برای ۴ هزار وسیله نقلیه تا پایان سال ۱۴۰۲ در استان مرکزی
به گزارش خبرگزاری موج مرکزی

، «حامد عابدی» رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در حوزه ارتقاء ایمنی در تردد وسایل نقلیه گفت: آشکارسازی وسایل نقلیه منجمله موتورسیکلت، وانت بارها، ادوات کشاورزی و انواع کشنده و کامیون از اقداماتی است که برای افزایش سطح ایمنی در محورهای مواصلاتی و به منظور جلوگیری از وقوع تصادف در هنگام شب از اقداماتی است که توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سطح استان مرکزی انجام می‌شود.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از هزار وسیله نقلیه با نصب برچسب شبرنگ آشکارسازی و ایمن سازی شده و قرار است این اقدام تا پایان سال برای سه هزار وسیله نقلیه دیگر نیز انجام شود.

به گفته عابدی اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح برابر با ۸۰۰ میلیون تومان است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر نصب برچسب شبرنگ که با اولویت مناطق روستایی و پایانه‌های بار و مسافر انجام می‌شود، آموزش‌های لازم نیز توسط کارشناسان ایمنی و ترافیک این اداره کل به رانندگان ارائه می‌شود.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی علت اجرای این طرح را اینگونه عنوان کرد که با توجه به اینکه در محورهای فرعی و روستایی تردد ادوات کشاورزی، موتورسیکلت و وانت بارها زیاد است و احتمال خرابی سیستم چراغ‌های وسایل نقلیه دور از انتظار نیست لذا برای ایجاد بازتاب نور جهت آشکارسازی، نصب برچسب‌های شبرنگ انجام می‌شود تا میزان تصادفات جاده‌ای و تلفات ناشی از به حداقل ممکن برسد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه