English

استاندار مازندران:

نرخ بیکاری در مازندران ۶.۶درصد است

استاندار مازندران گفت: اگرچه طبق آمار رسمی بانک مرکزی نرخ بیکاری در مازندران اکنون ۶.۶درصد است و از متوسط کشوری پایین تر است اما بیکاری در این استان اصلا توجیه ندارد.

نرخ بیکاری در مازندران ۶.۶درصد است
به گزارش خبرگزاری موج مازندران

، یوسف نوری در جلسه کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه گذاری، توجه به مشاغل خُرد خانگی تولیدات محصولات کشاورزی مازندران را ظرفیتی مهم برای حل مشکلات بیکاری دانست و اظهار داشت: معتقدم هدفگذاری ایجاد اشتغال باید حتی برای جذب نیروکار خارج از استان باشد.

وی با توضیح این که تجارب کشورهای اسلامی در ایجاد اشتغال از جمله مالزی و اندونزی می تواند برای مازندران کاربردی شود، ادامه داد:‌ اگر شرکت ها و انجمن های کارآفرین و شرکت های تعاونی به درستی با یکدیگر همکاری و مشارکت داشته باشند، علاوه بر ایجاد اشتغال، نظام مسایل اقتصادی بسیاری از خانواده ها حل می شود.

استاندار مازندران با بیان این که آفت انحصارطلبی با شفاف سازی از بین خواهد رفت، گفت: امروز مهارت آموزی و کارآفرینی در بین جوانان به خصوص دانش آموختگان دانشگاهی مازندران ضروری است.

نوری مسوولیت اجتماعی انجمن ها و اتحادیه های کارآفرینی را سنگین و مهم توصیف کرد و گفت:‌ اگر مراکز غیر دولتی و خصوصی در چارچوب قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی به درستی کار کنند، همه مشکلات بیکاری از بین خواهد رفت.

نماینده عالی دولت در مازندران تصریح کرد: نمونه بی عدالتی و غیر شفاف کار کردن بخش های غیر دولتی، جذب نیروها در سازمان های دولتی در قالب نیروهای شرکتی بوده است که بی عدالتی و غیر شفاف بودن پرداختی ها سبب شد تا دولت این شرکت ها را حذف کند.

وی عدالت، اصالت و اهلیت افراد در فعالیت شرکت های کارآفرینی و اشتغالزایی را مهم و ضروری دانست و ادامه داد:‌این که همچنان حدود ۴۵درصد شرکت های تعاونی مازندران غیر فعال است، نشانه ضعف در اجرای برنامه ها تلقی می شود.

نوری مدل پایدار سازی مشاغل مبنی بر مردمی سازی اقتصاد را راهکار مهمی برای رشد اقتصادی و افزایش درآمد خانوار ها دانست و اظهار داشت: کسب کارها با فراهم شدن بازار تولیدات رشد و رونق می گیرند، بنابراین کسب و کارهای خُرد استان باید در قالب شرکت های تعاونی گسترش بیابند.

استاندار مازندران با بیان این نکته که منابع مالی کسب و کارهای خُرد به راحتی قابل تامین است، گفت: بازار این نوع کسب ها کار ها باید مشارکتی ایجاد شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه