English

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران تأکید کرد؛

ضرورت توجه به صنایع تبدیلی و واحدهای تولید مکانیزه در مازندران

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران، گفت: راه اندازی واحدهای تولیدی مکانیزه به جای تولید سنتی و ایجاد صنایع تبدیلی مورد توجه ویژه مسئولین استان است.

ضرورت توجه به صنایع تبدیلی و واحدهای تولید مکانیزه در مازندران
به گزارش خبرگزاری موج مازندران

، احمد توکلی در جلسه کارگروه زیربنایی مازندران با بیان اینکه دیگر روش کشت به صورت سنتی پاسخگوی نیاز کشور نیست، اظهار داشت: بازدهی کم و درآمد پائین کشت سنتی موجب شده است تا تولید کننده دیگر رقبتی برای تولید نداشته باشند.

وی توجه ویژه به راه اندازی صنایع تبدیلی کشاورزی در مازندران حاصلخیز و با تنوع کشت محصولات کشاورزی را ضروری دانست و ادامه داد: راه اندازی واحدهای تولیدی مکانیزه به ویژه کشت گلخانه ای در بخش کشاورزی مورد تأکید و در حال اجرا است.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران صدور مجوز برای ایجاد واحدهای صنعتی به ویژه بخش کشاورزی را ضروری دانست و گفت: راه اندازی واحدهای کشاورزی مکانیزه در زمینهای کشاورزی موجب از بین رفتن زمینهای حاصلخیز نخواهد شد، بلکه ضریب تبدیل را افزایش خواهد داد.

وی با بیان اینکه حتی در کشورهایی که یارانه ها از مدتهای قبل قطع گردیده بود، یارانه در بخش های بهداشت، صنایع کشاورزی و آموزش قطع نشد، تصریح کرد: توجه به این بخش‌ها به ویژه صنایع غذایی و کشاورزی در راستای امنیت غذایی جامعه است و حمایت آن برای دولتها بسیار مهم است.

توکلی با اشاره به اینکه پرونده‌ها در کارگروه زیربنایی با دقت بررسی می‌شود، خاطرنشان ساخت: برای جلوگیری از تخریب زمینها به ویژه اراضی کشاورزی حاصلخیز، صدور مجوز برای واحدها، با رعایت حفظ یکپارچگی اراضی و توان اکولوژیک و نوعیت خاک انجام می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه