English

سرپرست معاونت عمرانی استاندار مازندران خبر داد؛

اختصاص ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به شهرداری های مازندران

سرپرست معاونت عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه در آستانه سال جدید، نگاهداشت و نظافت شهر باید مورد توجه شهرداران قرار گیرد، از افزایش بیش از 100 درصدی تخصیص اعتبار به شهرداری های استان جهت اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی با حمایت استاندار مازندران خبر داد. ‎

اختصاص 1400 میلیارد تومان اعتبار به شهرداری های مازندران
به گزارش خبرگزاری موج مازندران

، احمد توکلی با تقدیر از حضور حماسی مردم که با حضور در انتخابات نقش آفرینی ویژه ای برای تثبیت نظام و نقش برآب کردن توطئه های دشمنان ایفا کردند، از تلاش و خدمات شهرداران استان نیز تقدیر کرد و اظهار داشت: : طبق دستور استاندار مازندران که پاکسازی سیمای شهری ظرف 48 ساعت باید صورت گیرد، باید اهتمام ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: شهرداران از ظرفیت نمایندگان برای ایجاد درآمد پایدار در شهرداری ها استفاده کنند.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران با اشاره به تقارن بهار طبیعت با بهار قرآن افزود: توجه به فضا، سیما و منظر شهری، اجرای برنامه های فرهنگی همراه با برگزاری مناسبت های آئینی و دینی در کنار اجرای پروژه های عمرانی، توجه به زیبایی و آراستگی و المان های شهری مد نظر شهرداران قرار گیرد.

وی با بیان اینکه به دنبال مدیریت واحد و یکپارچه هستیم، گفت: شهرداران در یکپارچه سازی فضای مدیریتی برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران برنامه ریزی مناسبی داشته باشند.

توکلی با اشاره به اینکه شهرداری ها در خصوص دفترچه های درآمدی با توجه به قانون درآمد پایدار برنامه چشم انداز پنج ساله داشته باشند، بیان داشت: بسیاری از شهرها درآمد خوبی به واسطه صدور پروانه، تراکم بلند مرتبه سازی و تغییر کاربری دارند و سعی کردم از زمان حضورم در کمیسیون ماده 5 برای شهرداری ها تسهیل گری داشته باشیم.

وی از تحقق درآمد 15 هزار میلیارد تومانی شهرداری های استان خبرداد و تصریح کرد: در سال جاری بودجه مصوب شهرداری های استان 12 هزار میلیارد تومان بوده است که با افزایش درآمد به 15 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران بیان داشت: یکی از پروژه های مهمی که مورد تاکید استاندار مازندران در شهرهای ساحلی است، اجرای پروژه پیاده راه و تفرجگاه های ساحلی در حوزه اقتصاد دریا پایه است بر این اساس شهرهای ساحلی در سال آینده ، 30 درصد درآمد پروژه های عمرانی در حوزه ساماندهی سواحل اختصاص دهند.

وی از افزایش بیش از 100 درصدی اعتبار به شهرداری های استان در سال جاری خبرداد و عنوان داشت: در سال 1401 از محل ماده 39 و 85 حدود 650 میلیارد تومان اعتبار به شهرداری های استان اختصاص یافت که در سال جاری با پیگیری جدی استاندار مازندران با وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، این مبلغ به 1400 میلیارد تومان افزایش یافت.

توکلی از نگاه و توجه استاندار مازندران به مناطق کم برخوردار تقدیر کرد و گفت: با توجه به سهم بری و تسهیل گری که با حمایت استاندار مازندران انجام شد، شهرداری های کم برخوردار که درآمد آنها 700 میلیون تومان بوده است به 4 میلیارد تومان افزایش یافت که این امر بیانگر نگاه عادلانه استاندار جهت توزیع اعتبارات است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه