English

مدیرکل راهداری مازندران خبر داد؛

اجرای عملیات شانه سازی و اصلاح شیب شیروانی ۱۶۰۰ کیلومتر ازحاشیه راه های مازندران

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران گفت: اجرای عملیات شانه سازی و اصلاح شیب شیروانی 1600 کیلومتر ازحاشیه راه های مازندرانمدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران اظهار داشت: در یازده ماه سال جاری عملیات شانه سازی و اصلاح شیب شیروانی حاشیه راه های محورهای اصلی و نقاط پر تصادف مازندران به طول 1600کیلومتر توسط این اداره کل انجام شده است.

اجرای عملیات شانه سازی و اصلاح شیب شیروانی 1600 کیلومتر ازحاشیه راه های مازندران
به گزارش خبرگزاری موج مازندران

، حسن جهانیان بر اهمیت ایمن سازی حریم و حاشیه راه ها در کاهش تصادفات جاده‌ای تأکید کرد و اظهار داشت:ایجاد فضایی مناسب در حاشیه راه ها برای رانندگان از جمله اقداماتی است که در کاهش تلفات ناشی از خروج خودرو از جاده و واژگونی موثر بوده ، از این رو عملیات اصلاح شیب شیروانی در کناره جاده ها به منظور ارتقاء سطح ایمنی و جلوگیری از واژگونی و کاهش آسیب سرنشینان وسایط نقلیه انجام میگردد.

وی ادامه داد: امروزه حاشیه راه و ایمن بودن آن و همچنین فرهنگ ایمنی ، در پیشگیری از تلفات و تصادفات جاده‌ای بسیار مهم می باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران افزود: اغلب تلفات و تصادفات جاده ای ریشه در عامل انسانی داشته که در این میان خواب آلودگی، سرعت و سبقت غیر مجاز و خروج از جاده از جمله مواردی است که سهم قابل توجهی در تصادفات جاده ای دارد.

وی تصریح کرد: حفظ و نگهداری راه‌های موجود یکی از وظایف ذاتی این اداره کل بوده که علیرغم محدودیت های اعتباری این اداره کل با تکیه بر همت راهداران پرتلاش خود توانسته، در این مسیر گام های ارزنده ای بردارد.

جهانیان با اشاره اینکه عواملی همچون راه، خودرو و انسان در بروز حوادث رانندگی تأثیر دارند، گفت: امیدواریم با انجام اقدامات ایمن سازی زود بازده مانند اصلاح شیب های شیروانی راه ها شاهد کاهش تصادفات و تلفات ناشی از حوادث رانندگی در استان باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه