موج
کدخبر : ۴۰۵۴۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405479

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران - نوشهر:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران - نوشهر گفت: مرتع‌داران تا هشتم آذر امسال برای تمدید مجوز فرصت دارند و اگر پروانه چرا در مهلت معین تمدید نشود، باطل و مرتع بلامعارض اعلام خواهد شد

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، عبدالرضا سنگاری ددر این باره اظهار داشت: ضروری است دامداران با ارائه کارت ملی و پرداخت عوارض، اعتبار پروانه چرای دام را تمدید کرده سپس اقدام به تهیه و انعقاد طرح مرتعداری تلفیقی کنند.

وی ادامه داد: در راستای اجرای ماده 47 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، همه صاحبان پروانه چرای دام در مراتع استان تا هشتم آذرماه سال جاری فرصت دارند تا با مراجعه به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مربوطه، نسبت به پرداخت عوارض تمدید پروانه چرای و متعاقب آن در اجرای بند 20 فصل دوم شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور نسبت به تهیه و اجرای طرح مرتعداری خود اقدام کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران - نوشهر گفت: در غیر این صورت؛ عدم تمدید سالانه کارت پروانه چرای دام، ابطال و سلب امکان دامداری در مرتع را به همراه دارد و در صورت گسیل دام توسط دامدار به مرتع، به عنوان متخلف شناسایی و از طریق یگان حفاظت منابع طبیعی به مراجع قضایی (دادگستری) معرفی خواهند شد.

وی عنوان داشت: در صورت عدم تمدید سالانه، پروانه چرای دام دامدار باطل و مرتع بلامعارض شناخته شده و اراضی ملی و مرتعی به سایر دامداران واجد شرایط که در استان حضور دارند واگذار می‌شود.

 به گزارش موج مازندران، عوارض تمدید پروانه چرا دام، سالانه از طرف سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تعیین می‌شود که رقم آن بسیار ناچیز بوده و با هزینه کرد آن در اجرای طرح‌های اصلاحی و احیایی دوباره عواید و منافع آن به مرتعدار باز می‌گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`