موج
کدخبر : ۳۷۹۳۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379330

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران خبر داد:

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران گفت: ۱۵۸ هزار و ۳۲۰ تن گندم توسط ۴۱ فروند کشتی از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون وارد بنادر مازندران شدند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، عباسعلی وفائی نژاد با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی گندم و روغن خام در انبار‌های بنادر استان نگهداری می‌شود، اظهار داشت: در راستای تأمین نیاز واحد‌های تولیدی و طبق مصوبه ۲۷ اردیبهشت ستاد تنظیم بازار کشور و همکاری دستگاه‌های مسئول از جمله گمرک استان بیش از ۹۰ هزار تن از کالا‌های مذکور در دستور کار ترخیص و ورود به شبکه تولید و مصرف قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: این امر قطعاً زمینه تسهیل در فرایند فعالیت واحد‌ها و نیاز مصرفی جامعه را فراهم می‌کند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران گفت: با توجه به نگاه کلان کشوری مبنی بر تأمین و واردات کالا‌های اساسی از بنادر شمالی، واردات گندم و روغن خام از طریق بنادر استان رشد چندین برابری داشته که این امر موجب رشد و توسعه تجارت و مبادلات کالا و ایجاد اشتغال و ارزش افزوده در منطقه و فعال سازی کارخانجات و صنایع مرتبط با آن در استان خواهد شد و شرایط بهتری را در فعالیت‌های تجاری و تولیدی خواهیم داشت.

وی افزود: ۱۵۸ هزار و ۳۲۰ تن گندم توسط ۴۱ فروند کشتی و ۸۰ هزار و ۵۴۹ تن روغن خام خوراکی از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون توسط ۱۷ کشتی وارد بنادر مازندران شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها