موج
کدخبر : ۳۷۳۸۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373863

مدیر جهاد کشاورزی آمل:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت: در حال حاضر 2 هزار هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سید حسین اسلامی در این باره اظهار داشت: در حال حاضر بیمه به عنوان یک ابزار مناسب مدیریت ریسک، تنها راهکار حفاظتی از کشاورزان در برابر حوادث غیرمترقبه و جبران کننده بخشی از خسارات وارده احتمالی است که می تواند کشاورزان را به تولید دلگرم و امیدوار کتد.

وی با تأکید بر ضرورت افزایش و گسترش پوشش بیمه‌ای در بخش کشاورزی، ادامه داد: با وجود عدم استقبال مناسب بهره برداران از مقوله بیمه، توسعه سطح بیمه محصولات کشاورزی از سیاست ها و اولویت های این مدیریت است و سعی شد با تمرکز فعالیت های آموزشی ترویجی و همایش های دهیاران و اعضای شورای اسلامی در این راستا گامی مؤثر برداشته شود.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل با بیان اینکه خوشبختانه سطح تحت پوشش بیمه در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری داشته است، افزود: در حال حاضر 2 هزار هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفت.

وی بیان کرد: آببندان های اراضی کشاورزی این شهرستان با بارش های خوب و به موقع پائیزی و هدایت آب های روان به سمت آببندان، 95 درصد آبگیری شد.

اسلامی بر اهتمام و تعهد کارشناسان پهنه در اطلاع رسانی و توجیه بهره برداران در زمینه اهمیت بیمه تأکید کرد و گفت: تمام کشاورزان باید برای بیمه کردن محصولات کشاورزی خود تا 15 خرداد اقدام کنند چرا که تنها اهرم حمایت از کشاورزان و بهره برداران در مواقع بحران و حوادث، بیمه محصولات کشاورزی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها