موج
کدخبر : ۳۷۲۲۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372203

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران خبر داد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: در ۳۱ عملیات از ظرفیت بالگرد امدادی استفاده شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، غلامعلی فخاری در این باره اظهار داشت: امدادگران و نجاتگران این جمعیت پارسال با ۲۵۰۰ عملیات امدادی، به ۵ هزار و ۷۷۶ مصدوم سوانح مختلف خدمات لازم را ارائه کردند.

وی ادامه داد: ارائه خدمات امدادی به هزار و ۱۶۰ حادثه جاده ای ، ۳۰۹ حادثه شهری، ۳۹ حادثه دریایی و ساحلی، ۱۷۹ حادثه کوهستان، ۱۸ حادثه سیل و آبگرفتگی، ۶۵ حادثه برف و کولاک، ۱۴ حادثه آتش سوزی جنگل و مراتع، ۴۴ حادثه صنعتی و کارگاهی، ۶ حادثه رانش زمین، ۱۵ حادثه طوفان و رعدوبرق، ۴ حادثه زلزله و همچنین ارائه خدمات موردنیاز به ۶۹۷ نفر از مراجعین به پایگاه‌های امدادونجات و پوشش امدادی ۶ برنامه مناسبتی از مهمترین خدمات هلال احمر مازندران در سال گذشته بود.

فخاری تصریح کرد: ۳ هزار و ۳۳۱ نفر نیز به صورت سرپایی خدمات مورد نیاز خود را از عوامل امداد و نجات هلال احمر استان دریافت و بیش از هزار و ۳۷۵ نفر از مصدومان حوادث مختلف نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

 وی با اشاره به اینکه ۵۴۸ نفر نیز از خدمات اسکان اضطراری این جمعیت بهره‌مند شدند، بیان کرد: در ۳۱ عملیات نیز از ظرفیت بالگرد امدادی استفاده شد و بیش از سه هزار نفر نجاتگر و امدادگر با بکارگیری ده‌ها دستگاه آمبولانس و خودروی امدادی و سایر تجهیزات در عملیات‌های مزبور مشارکت داشتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه ۷۶۵ بسته غذایی نیز در عملیات‌های مختلف هلال احمر استان در میان نیازمندان توزیع شد، عنوان کرد: جمعیت هلال احمر استان در زمینه انجام عملیات امداد و نجات و نیز پاسخگویی به فوریت‌های امدادی شهروندان، در شمار استان‌های برتر کشور قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها