موج
کدخبر : ۳۷۰۰۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370077

رئیس سازمان بازرسی کشور تأکید کرد؛

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: بازارهای صادراتی را باید حفظ کنیم چون رقیبان سرسختی داریم و در صورتی که حتی یک ماه در صادرات محصولی وقفه ایجاد شود چون رقیب وجود دارد بنابراین بازارها از دست خواهند رفت.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حجت الاسلام حسن درویشیان در دیدار با فعالان اقتصادی در مرکز استان مازندران با اشاره به اینکه توانایی رفع مشکلات را داریم، اظهار داشت: منعی برای ارتباط با خارج از کشور وجود ندارد و بلکه لازم است ولی مطمئناً جز خودمان کسی دیگر نمی تواند مشکلات حل کند.

وی با ابراز اینکه اینکه هیچ درب بسته و مشکل غیرقابل حلی در کشور وجود ندارد، ادامه داد: کشورمان در موضوع هسته ‌ای و بسیاری از موضوعات دیگر در زمره نخستین ها قرار دارد و پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در بخش تولید نیز کارهای ارزشمندی در کشور رقم خورده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور بسیاری ازگره های موجود را خودساخته و قابل برطرف دانست و گفت: آنجایی که باور «ما می توانیم» ظهور پیدا کرد مشکلات نیز حل شدند چرا که معتقدیم با تغییر دولت آمریکا، فرقی در سیاست‌های ضد اسلامی آنها ایجاد نمی‌شود و همواره موضع برخورد ظالمانه با نظام اسلامی دارند.

وی رمز برون رفت از مشکلات اقتصادی را تولید دانست و تصریح کرد: رویکرد قوه قضائیه و سازمان بازرسی در بحث تولید و سرمایه گذاری درست و سالم، اساسی است.

حجت الاسلام درویشیان با اشاره به اینکه مجموعه ای از گره‌ ها و قوانین دست و پا گیر و نیز خلاءهای موجود در بخش اقتصادی شناسایی شده اند، اظهار داشت: کارگروهی با کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل شد و مشکلات حوزه نظام مالی و پولی و قوانین شناسایی و پیگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشکلاتی در حوزه بانک ها، تأمین اجتماعی، مالیات و... وجود دارد و بنابراین اگر قوانین به درستی اجرا شود برخی مشکلات نیز رفع می شود، افزود: بانک‌ها حق تملک واحدهای تولیدی را ندارند ولی اگر تملک صورت گرفت باید فعال باشند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر اینکه بانک‌ ها باید در مدت سه سال به بنگاه داری خود پایان بدهند، گفت: کل واحدهایی که به بانک ‌ها وابسته هستند باید واگذار شوند.

وی به دغدغه مندی در زمینه ممنوعیت ناگهانی صادرات اشاره کرد و افزود: بازارهای صادراتی را باید حفظ کنیم چون رقیبان سرسختی داریم و در صورتی که حتی یک ماه در صادرات محصولی وقفه ایجاد شود چون رقیب وجود دارد بنابراین بازارها از دست خواهند رفت.

حجت الاسلام درویشیان درباره اینکه گفته می شود برخی واحدهای تولیدی دچار ورشکستگی شدند، بیان کرد: برخی از این واحدها در واقع ورشکسته نیستند و دلایل دیگری در زمینه رکود آنها وجود دارد که باید بررسی شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها