موج
کدخبر : ۳۵۰۲۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350281

مدیرکل بیمه سلامت مازندران خبر داد:

مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران گفت: همزمان با هفته سلامت طرح طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک از هفته آینده در شهر‌های مازندران اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران رسول ظفرمند اظهار داشت : همزمان با هفته سلامت طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک از هفته آینده در شهر‌های استان اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در این طرح ۹۵ درصد پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص و ۵۰ درصد داروخانه و ۹۷ درصد آزمایشگاه‌ها و تصویربرداری‌های استان مشارکت دارند.

ظفرمند تصریح کرد: نرم افزار نسخه‌نویسی الکترونیکی که قابلیت نصب در تلفن همراه، تبلت، لپ تاپ و رایانه‌ها را دارد، به صورت رایگان دراختیار همه پزشکان، بیمارستان‌ها و موسسات دولتی و بخش خصوصی طرف قرار داد با بیمه سلامت استان قرار گرفته است.

وی بیان داشت: طرح نسخه نویسی الکترونیکی یکی از طرح‌های زیرمجموعه طرح تحول نظام سلامت و الکترونیکی کردن خدمات پزشکی محسوب می‌شود.

مدیر کل بیمه سلامت مازندران گفت: در نسخه نویسی الکترونیک، بیمار با مراجعه به پزشک تحت پوشش این طرح، با ارائه کد ملی خود (بدون نیاز به دفترچه)، هویت فرد، پوشش بیمه‌ای و همپوشانی بیمه‌ای وی، کنترل شده و شناسه رهگیری به جای برگ کاغذی دفترچه تولید و در موسسه‌های ارائه دهنده خدمات تجویزی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها