موج
کدخبر : ۳۴۸۴۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348411

مدیرکل غلّه و خدمات بازرگانی مازندران تاکید کرد:

مدیرکل غلّه و خدمات بازرگانی مازندران گفت: تعطیلی نانوایی‌ها خارج از برنامه ابلاغی اداره کل غلّه و خدمات بازرگانی مازندران، موجب پیگرد قانونی و کسر سهمیه آن‌ها می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، عباسعلی وفایی نژاد اظهار داشت:  با توجه به هشدار‌های جدّی نسبت به تعطیلی خودسرانه نانوایی‌ها در مازندران، همچنان در روز‌های تعطیل رسمی شاهد بروز چنین تخلفاتی توسط برخی واحد‌های خبازی هستیم.

وی ادامه داد: گروه بازرسی کارگروه آرد و نان به طور مستمر با گشت زنی در سطح شهرستانها، اقدام به پایش نانوایی‌ها کرده و متخلفان این حوزه را برای برخورد قانونی به دستگاه‌های ذیربط معرفی خواهند کرد.

مدیرکل غلّه و خدمات بازرگانی مازندران با بیان اینکه تعطیلی نانوایی‌ها خارج از برنامه ابلاغی این اداره کل موجب پیگرد قانونی و کسر سهمیه آنها می‌شود گفت: تعطیلی خودسرانه خبّازی‌ها به ویژه در روز‌های تعطیل رسمی، موجب بروز مشکلاتی در تهیه نان مورد نیاز مردم هر منطقه و نیز مراجعه به سایر واحد‌های خبازی مجاور شده که با توجه به بیماری کرونا و ازدحام و ایجاد صف‌های طولانی، سلامتی شهروندان را با خطر جّدی مواجه می‌کند.

وفائی نژاد خروج آرد یارانه‌ای از شبکه توزیعی را یکی دلیل دیگر از دلایل پیگیری برای این تخلف برشمرد و افزود: برخی نانوایی‌ها آرد یارانه‌ای پخت نشده را، غیرقانونی خارج از این شبکه با هدف سودجویی و کسب منفعت بیشتر توزیع می‌کنند.

مدیرکل غلّه و خدمات بازرگانی مازندران با اشاره به اینکه برنامه ریزی تعطیلات نانوایی‌ها براساس موقعیت جغرافیایی و لحاظ کردن وضعیت نانوایی‌های همجوار انجام می‌شود تصریح کرد: پخت نان در نانوایی‌ها بر اساس برنامه اداره کل غلّه برای دسترسی آسان شهروندان به نان و حذف صف در شرایط کرونایی بوده و هیچ نانوایی حق ندارد، خارج از برنامه اقدام به تعطیلی پخت نان کند.

وفائی نژاد در باره برنامه تعطیلی نانوایی‌های با آرد یارانه‌ای نوع۲، معروف به به نانوایی‌های آزادپر گفت:بزودی تعطیلات این نانوایی‌ها در کارگروه‌های شهرستانی آرد و نان تعیین و برنامه ریزی شده و آنها هم فقط مجاز به تعطیلی واحد خود در ایام ابلاغی هستند.

وی به تشدید بازرسی در تعطیلی رسمی هفته گذشته اشاره کرد و گفت: جمعه گذشته، ۴۴۳مورد بازرسی از واحد‌های خب، ازی در شهر‌های مازندران انجام و واحد‌های صنفی که تعطیلی خودسرانه داشتند، توسط دستگاه‌های مرتبط از جمله تعزیرات، سازمان صمت و اتحادیه برخورد قانونی می‌شوند.

مدیرکل غلّه و خدمات بازرگانی مازندران افزود: شهروندانمی توانند با مشاهده تعطیلی غیرمجاز نانوایان، با شماره گیری ۱۲۴ سازمان صمت، به سلامت و حقوق شهروندی خود کمک کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها