موج
کدخبر : ۳۴۸۲۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348296

رئیس سازمان شیلات ایران خبر داد:

رییس سازمان شیلات ایران گفت: تکنیک ساخت قفس دریایی پرورش ماهی در حال بومی سازی و از مصادیق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، نبی الله خون میرزایی در حاشیه بهره برداری از پروژه ماهی در قفس در نوشهر با بیان اینکه خوشبختانه زنجیره آبزی پروری در مازندران کامل است اظهار داشت: مازندران در آبزی پروری استان نمونه کشور به شمار می‌رود و صنعت پرورش ماهی در دریا نیز در چارچوب زنجیره شکل گرفته است.

وی ادامه داد: کارخانجات فرآوری و صادرات و در مجموع صنعت پرورش ماهی در قفس در مازندران دارای زنجیره کاملی است و گروه‌هایی که می‌خواهند در زمینه پرورش ماهی در قفس کار کنند باید به صورت زنجیره فعالیت کنند.

خون میرزایی با بیان اینکه مازندران استان پیشرو و موفق در صنعت پرورش ماهی در قفس به شمار می‌رود گفت: صنعت پرورش ماهی در دریا، چون الگوبرداری شده از کشور‌های اروپایی و وابسته است، در دو سال گذشته به دلیل محدودیت‌های اعتباری و ارزی با چالش‌هایی روبرو شد.

رییس شیلات کشور ادامه داد: خوشبختانه شرکت‌های متعددی در کشور اقدام به بومی سازی بخش‌های مختلف این تکنولوژی کردند و در مازندران نیز شرکت دانش بنیان داخلی با بومی سازی بیش از ۷۰ درصد مجموعه پرورش ماهی در قفس اقدام به کار کرده است.

خون میرزایی درباره بیمه صیادان با بیان اینکه مصر به این هستیم که ۱۰ درصد از سقف ۲۷ درصد بیمه را از منابع دولتی تأمین کنیم تا فشار کمتری روی جامعه صیادی باشد، افزود: محدودیت‌های اعتباری اجازه نداد که بتوانیم آن را تاکنون تأمین کنیم.

وی با تاکید بر اینکه بیمه صیادی را به جد پیگیری می‌کنیم اظهار امیدواری کرد که این دغدغه دیرینه صیادان رفع شود.

رییس سازمان شیلات کشور درباره حجم سرمایه گذاری در دریا گفت: تقریباً برای یک ظرفیت هزار تنی در دریا نیاز به سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد تومانی است و با توجه به اینکه این صنعت درون زا، صادرات محور است، نقش به سزایی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.

خون میرزایی با اظهار اینکه پرورش ماهی در دریا پروژه اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود، گفت: تکنیک قفس نیز در حال بومی سازی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها