موج
کدخبر : ۳۲۹۴۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329457

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران گفت: امسال حدود ۲۰ هزار تن دانه روغنی کلزا و ۱۱۰ هزار تن گندم از کشاورزان مازندرانی به صورت تضمینی خریداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، رضا بهادری اظهار داشت :  ۱۲ هزار و ۲۷۰ هکتار از اراضی مازندران امسال به زیر کشت کلزا رفت  که پیش بینی می‌شود در سال جاری ۲۰ هزار تن از این محصول تولید و خرید داشته باشیم.

وی ادامه داد: ۲۰ مرکز خرید در نقاط مختلف استان نسبت به خرید تضمینی محصول کلزای کشاورزان اقدام می‌کنند و نرخ خرید تضمینی دانه روغنی کلزا امسال با ۳۵ درصد افزایش، کیلویی ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال اعلام شد.

بهادری همچنین از کلزاکاران خواست برداشت این محصول را در زمان مناسب که تمام بذور سیاه رنگ شده‌اند و رطوبت بذر به کمتر از ۱۵ درصد رسیده باشد انجام دهند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران بیان داشت: در سال زراعی جاری، در حدود ۵۵ هزار هکتار از اراضی استان به کشت گندم آبی و دیم اختصاص یافته است که براساس برآورد‌های انجام شده حدود ۱۵۵ هزار تن گندم در سال زراعی جاری از مزارع استان برداشت می‌شود.

بهادری تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری در حدود ۱۱۰ هزار تن محصول گندم مازاد بر مصرف گندمکاران از سوی مراکز خرید دولتی خریداری شود.

وی همچنین با اشاره به لزوم مبارزه با بیماری‌ها در مزارع گندم به کشاورزان توصیه کرد: برای مبارزه با بیماری فوزاریوم خوشه در مرحله گلدهی از سموم قارچ کش فالکن به نسبت ۰.۷۵لیتر یا قارچ کش رکس ۲به میزان ۰.۵لیتر در هکتار استفاده کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها