موج
کدخبر : ۳۲۳۹۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323910

معاون اول رئیس جمهور:

معاون اول رئیس جمهور گفت: در حوزه اقتصادی و جبران خسارت های اقتصادی ناشی از کرونا تصمیمات خوبی در دولت اتخاذ شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، اسحاق جهانگیری  در جلسه ویدئو کنفرانس با استاندار و مدیران استان مازندران اظهار داشت : بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی با نرخ‌های ترجیحی برای بنگاه‌های تولیدی مشکل دار، تأمین نیازهای بخش بهداشت و درمان و بیمه بیکاری در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در روزهای آینده بانک‌های کشور با هماهنگی بانک مرکزی تسهیلات مورد نظر جهت جبران خسارت های اقتصادی بحان کرونا را به واحدهای تولیدی اختصاص خواهند داد.

جهانگیری بیان داشت : بخش گردشگری در استان مازندران سهم بسزایی در رونق اقتصادی داشته است که با توجه به کاهش سفرها متضرر شده‌اند لذا مسئولان مربوطه باید با شناسایی کسب و کارهای مرتبط با گردشگری زمینه لازم برای پرداخت تسهیلات به آنها را فراهم کنند.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد : یکی دیگر از کارهای مهم که بر عهده دولت در شرایط کنونی است تأمین نیازهای ضروری و مایحتاج مردم می باشد و تلاش می‌کنیم همه کالاها به وفور و قیمت حداقلی در اختیار مردم قرار گیرد و خوشبختانه در انبارهای کشور کالا به اندازه کافی وجود دارد و نگرانی از این بابت نداریم.

جهانگیری ادامه داد: امیدوارم با افزایش تولید داخلی و واردات اقلام مورد نیاز بتوانیم با مدیریت بهتر از این بحران عبور کنیم.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش مهم و کلیدی استان مازندران در برهه‌های مختلف، از کادر درمانی و پزشکی این استان که در خط مقدم مقابله به بیماری کرونا جوانمردانه پای کار ایستادند قدردانی کرد و گفت: آمار و ارقام ارائه شده از سوی استاندار و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل نشان می‌دهد که به فضل الهی در مقابله با بیماری کرونا به نقطه بهتری رسیده‌ایم.

وی با تاکید مجدد بر راهبرد در خانه ماندن و حفظ فاصله اجتماعی به عنوان تنها راهکار مقابله با شیوع بیماری کرونا، افزود: اقدامات ما تا به امروز بیشتر شامل امور حکومتی نظیر تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و اماکن مذهبی می‌شد، اما از امروز بخشی از این تصمیمات بر مبنای همکاری و همراهی مردم قرار گرفته است.

جهانگیری ادامه داد: مازندران یکی از استان‌هایی بوده که همواره مقصد سفر گردشگران است، هرچند بخش عظیمی از مردم فهیم کشور با تبعیت از اطلاعیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا از سفر چشم پوشی کردند اما درصدی از مردم به سفرهای نوروزی رفتند که این موضوع دغدغه جدیدی برای کادر درمانی و مدیریت کشور ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه سیاست‌های سختگیرانه جدید متوجه کسانی است که به توصیه‌ها عمل نمی‌کنند اظهار داشت: مطمئناً اگر به مردم خوب توضیح داده شود که مسأله سلامت خود و دیگران جزو اصلی ترین مسائل کشور است حتماً همکاری لازم را انجام خواهند داد تا به فضل الهی پیک مجددی در ابتلاء به بیماری نداشته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها