English

سرپرست معاونت تولید نیروگاه سیکل ترکیبی نیروگاه شهید رجایی خبرداد:

بازگشت واحد۲ گازی نیروگاه شهیدرجایی به مدار تولید

سرپرست معاونت تولید نیروگاه سیکل ترکیبی نیروگاه شهید رجایی گفت:واحد شماره 2 گازی نیروگاه شهید رجایی که برای انجام تعمیرات اساسی و RI کمپرسور از شبکه سراسری تولید، خارج شده بود دوباره به شبکه سراسری تولید پیوست.

بازگشت واحد2 گازی نیروگاه شهیدرجایی به مدار تولید
به گزارش خبرگزاری موج قزوین

،فرشید کاکاوند سرپرست معاونت تولید  نیروگاه سیکل ترکیبی نیروگاه شهید رجایی قزوین در این خصوص اظهار داشت: واحد شماره دو گازی این نیروگاه که به منظور تعمیرات اساسی و RI  کمپرسور  از مدار تولید برق خارج شده بود، با پایان این  فعالیت، دوباره به شبکه سراسری تولید برق پیوست. 

فرشید کاکاوند افزود: تلاش کارکنان متخصص نیروگاه شهید رجایی برآن است تا با انجام به موقع تعمیرات و آماده سازی واحدهای سیزده گانه، این نیروگاه بتواند به تعهدات خود در تولید برق به ویژه در پیک تابستان عمل نمایند.  

سرپرست معاونت تولید نیروگاه سیکل ترکیبی  با اشاره به فعالیت های این دوره از تعمیرات واحد شماره ۲ گازی بیان داشت: دمونتاژ لاینرها و فلو اسلیوها، دمونتاژ تجهیزات محفظه ی احتراق، دمونتاژ ترانزیشن پیس ها، دمونتاژ پوسته توربین،کمپرسور و روتور توربین و کمپرسور، نازل ها و پره های توربین، اندازه گیری، تست و بازدید تجهیزات توربین و کمپرسور، همچنین تعویض پره های کمپرسور با پره های ساخت داخل، انجام تست  NDTبر روی پره های ژنراتور و انجام تست های غیرمخربNDT ،بازدید از لوله های بویلر و تمیزکاری و شستشوی آنها، عایقکاری نقاط دارای ضعف عایقی ، بازید از اگزوزها و ترمیم عایق های آنها و... ، از جمله اقداماتی است که در این دوره از تعمیرات  از سوی متخصصان تعمیرات مکانیک  عملیاتی شده است.

وی در خصوص فعالیت های متخصصان تعمیرات الکتریک نیز تصریح کرد: تعمیرات اساسی الکتروفن و پمپ های 400ولت، الکتروموتور 6/6 کیلو ولت،تعمیرات اساسی استارتر هایMCC، بریکرهای 400 ولت و 6/6 کیلو ولت و آزمایش حفاظت های آنها، انجام انواع تست های روتور و استاتور ژنراتور، انجام آزمایش های الکتریکی ترانس های اصلی، کمکی و استیشن و...،بازدید و سرویس تپ چنچر ترانس اصلی، از فعالیت های این دوره از تعمیرات است که از سوی متخصصان تعمیرات الکتریک این نیروگاه به انجام رسیده است.

کاکاوند در ادامه نیز بیان داشت: تعمیرات اساسی سیستم کنترل اسپیدترونیک شامل نرم افزار و سخت افزار، تنظیم وکالیبراسیون نشاندهنده ها، تست و کالیبراسیون پرشر سوئیچ ها، لیمیت سوئیچها و بازدید و تنظیم لیمیت سوئیچ های والوهای موتوری و...، نیز از فعالیت هایی است که از سوی متخصصان  تعمیرات ابزاردقیق انجام شده است.

گفتنی است نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین دارای 3 بلوک است که هر یک، از 2 واحد گازی و یک واحد بخاری تشکیل شده است و در مجموع، ظرفیت نامی هر بلوک، 340 مگاوات است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه