English

شهردار قزوین:

۴۴ تقاطع غیر هم سطح توسط شهرداری قزوین تکمیل می شود

شهردار قزوین گفت: در راستای تسهیل در ترافیک شهری و آرامش مردم و سیاست های شورا و شهرداری، تکمیل 44 تقاطع غیر هم سطح در دستور کار قرار دارد.

44 تقاطع غیر هم سطح توسط شهرداری قزوین تکمیل می شود
به گزارش خبرگزاری موج قزوین

،عملیات احداث تقاطع غیر هم سطح دفاع مقدس، نسیم شمال به اقبالیه با حضور محمد مهدی اعلایی استاندار، مهدی رجحانی معاون عمرانی، مهدی صباغی شهردار، اعضای شورای شهر و مدیران شهری در ورودی شهر قزوین در میدان دفاع مقدس آغاز شد‌.

مهدی صباغی شهردار قزوین در این مراسم گفت: از حرکت شجاعانه سپاه در مقابله با جنایات اسرائیل تقدیر می کنیم و امیدواریم بزودی شاهد نابودی اسراییل باشیم.

وی بیان کرد: با سیاست هایی که در شورا و شهرداری تعیین شده ۴۴ پل و تقاطع غیر هم سطح در شهر بایستی تکمیل شود که ۲۳ مورد آن اجرا شده و دو پل هم امروز کلنگ زنی می شود.

شهردار قزوین تصریح کرد: با اجرای چند پل دیگر از مقابل لشکر و بوستان معلم به کاهش ترافیک کمک خواهیم کرد و از نظر توسعه مشکلی نداریم. 

صباغی یادآورشد: یکی از گره های بزرگ ترافیکی را در دوراهی همدان که راه تردد ۹ استان است داریم که بزرگترین محل تجاری شهر و کسب و کار یدک فروش ها و خشکبار است که ساخت این تقاطع می تواند به روانی تردد کمک خواهد کرد.

شهردار قزوین بیان کرد:  در این محل یک پل سه طبقه و بالاگذر احداث می شود تا بتوانیم  ۴۰ هزار تردد روزانه که ۲۰ هزار تردد آن خودروی سنگین است را از این مسیر منتقل کرده و به آرامش ساکنان و کسبه این منطقه کمک کنیم.

شهرداری قزوین

صباغی اضافه کرد: ساخت کمربندی آیت الله باریک بین خوشبختانه تردد روزانه  ۸۶ هزار خودرو را تسهیل کرده و با ترانس گردها در پل میدان دفاع مقدس این ترافیک هم حل خواهد شد. 

شهردار قزوین بیان کرد: از امروز عملیات ساخت تقاطع غیر هم سطح دفاع مقدس، نسیم شمال به اقبالیه آغاز می شود و با تجهیز کارگاه امیدواریم در کمتر از دو سال به بهره برداری برسد.

این تقاطع غیر هم سطح با 600 میلیارد تومان اعتبار در مدت دو سال ساخته می شود.

کاهش ترافیک خودروهای سبک و سنگین عبوری در مسیر 9 استان از داخل شهر قزوین، کاهش سوانح، ایمنی سفرها و انتقال عبور خودروهای سنگین از داخل شهر از مهمترین اهداف ساخت این تقاطع غیر هم سطح است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه