English

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین:

نمایشگاه توانمندیهای استان قزوین را نیز در «اربیل» برگزار خواهیم کرد

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: در تیرماه امسال سفری به استان اربیل غراق خواهیم داشت و نمایشگاه توانمندیهای استان قزوین را نیز در «اربیل» برگزار خواهیم کرد.

نمایشگاه توانمندیهای استان قزوین را نیز در «اربیل» برگزار خواهیم کرد
به گزارش خبرگزاری موج قزوین

،جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ظهر شنبه به ریاست اعلایی استاندار و حضور رحمانی معاون اقتصادی، وکیلی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مهدی عبدیان رئیس اتاق بازرگانی در استانداری قزوین برگزار شد.

مهدی عبدیان در این نشست اظهارداشت: امسال برنامه ریزی مناسبی داریم و قرار است در نمایشگاه « ایران اکسپو» حضور پر رنگی  داشته باشیم و در کنار آن مقدمات حضور اولین هیئت تجاری از استان «ارض روم» ترکیه در استان مهیا می شود.

عبدیان بیان کرد: بزودی دفتر اتاق بازرگانی در اربیل راه اندازی می شود زیرا ۵۰ درصد صادرات استان به کشور عراق است که ۸۰ درصد آن از مسیر اربیل انجام می شود.

رئیس اتاق بازرگانی قزوین یادآورشد: در تیرماه امسال سفری به استان اربیل غراق خواهیم داشت و نمایشگاه توانمندیهای استان را نیز در «اربیل» برگزار خواهیم کرد.

در این نشست لشکری رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی استان قزوین با اشاره به برخی مشکلات این واحدها اظهارداشت: تولید مرغ نژاد آرین در استان تا ۴۰ روزه با مرغ های دیگر تفاوتی ندارد اما پس از ان ضررش ۲.۲ دصرد بیشتر می شود چون مصرف دان بیشتری دارد.

لشکری تصریح کرد:  انتظار داریم برای کاهش مشکلات این بخش شرکت پشتیبانی امور دام استان با مرغداران قرارداد منعقد کند تا قبل از ۴۰ روزگی نسبت به خرید تولیدات اقدام کند تا برای شرایط ویژه و تنظیم بازار از این ظرفیت استفاده شود. 

وی گفت: در حال حاضر این نژاد را در قزوین نداریم اما با تاکید وزارت جهاد کشاورزی از  ۹۷ قرار شد این نوع تولید احیا شود اما کسی رغبت برای تولید ندارد.

لشکری تصریح کرد: با شرکت «به پرور» صحبت کردیم تا خرید مرغ زنده و سایز از سوی شرکت پشتیبانی دام اجرا شود زیرا زنجیره ها ۲۵ درصد است و شرکت ارین می تواند با زنجیره ها و بیمارستانها قرارداد ببندد و مرغ آنها را تامین کند.

وی تصریح کرد: جوجه آرین دان بیشتری مصرف می کند و سود خوبی برای تولیدکننده ندارد و باید حمایت لازم از سوی دولت برای خرید تضمینی آن صورت گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه