English

رییس کل دادگستری استان قزوین خبرداد:

سازش ۲۱۴ پرونده طلاق در مراکز مشاوره خانواده در استان قزوین

رییس کل دادگستری استان قزوین از سازش 214 فقره پرونده طلاق با ارجاع به مراکز مشاوره خانواده در 9 ماهه سال جاری در استان قزوین خبر داد.

سازش 214 پرونده  طلاق در مراکز مشاوره خانواده در استان قزوین
به گزارش خبرگزاری موج قزوین

، علی شعبانی رییس کل دادگستری استان قزوین در این خصوص اظهار کرد: با توجه به اینکه اختلافات خانوادگی و میزان ورودی پرونده های مربوط به حوزه خانواده در سال های اخیر با هجمه رسانه های بیگانه و تغییر سبک زندگی افزایش یافته است باید اقدامات موثری جهت پیشگیری و مواجه با این پرونده ها در دستور کار قرار بگیرد.

رییس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: به همین منظور  باید دستگاههای فرهنگی و اجتماعی  نسبت به آگاه سازی خانواده ها با بهره گیری از آموزه های اسلامی  برای استحکام بنیان خانواده تلاش کنند.

وی افزود: قوه قضاییه در راستای وظایفی که مطابق قانون حمایت از خانواده بر عهده دارد و با بهره مندی از مراکز مشاوره خانواده و استفاده از مشاوران با تجربه نسبت به ارایه خدمات به مراجعین اقدام نموده و دادگاه های خانوده را موظف کرده تا پرونده های طلاق توافقی را به این مراکز ارجاع دهند.

شعبانی بیان کرد: در سال 9 ماهه سال جاری  214 پرونده بعد از ارجاع به مشاوران و برگزاری جلسات مشاوره در زمینه مذهبی، روانشناسی، مددکاری و حقوقی به صلح وسازش ختم شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 6  مرکز مشاوره در مجموعه قضایی استان پرونده های ارجاعی از دادگاه های خانواده را بررسی می کنند که 2 مرکز با  سامانه مسیر و مجوز مرکز امور مشاوره قوه قضاییه و 4 مرکز نیز با سامانه تصمیم با مجوز  بهزیستی و سازمان نظام روانشناسی در حال فعالیت هستند.

رییس کل دادگستری استان قزوین در پایان تصریح کرد: با توجه به اینکه مهم ترین علت درخواست طلاق در بین زوجین کمبود های عاطفی، کمبود های مهارت های سازگارانه، اعتیاد و خیانت است باید دستگاه ها و نهاد های فرهنگی و اجتماعی با اجرای برنامه های آموزشی و پیشگیرانه برای جلوگیری از شکل گیری عوامل تهدید کننده بنیان خانواده تلاش کنند و اگر این نهاد ها به درستی به وظایف خود عمل کنند قطعا از میزان طلاق در جامعه کاسته خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه