English

رییس کل دادگستری استان قزوین خبرداد:

تسویه بدهی ۲ هزار و ۴۰ نفر از مالباختگان شرکت های پیش فروش خودرو در تاکستان

رییس کل دادگستری استان قزوین از تسویه بدهی 2 هزار و 40 نفر از مالباختگان شرکت های پیش فروش خودرو در تاکستان خبر داد و گفت: پرونده "شرکت رضایت خودروی طراوت نوین" به غیر از شرکت های فوق به صورت ویژه در حال رسیدگی در دادسرای مرکز استان می باشد.

تسویه بدهی 2 هزار و 40 نفر از مالباختگان شرکت  های پیش فروش خودرو در تاکستان
به گزارش خبرگزاری موج قزوین

،علی شعبانی رییس کل دادگستری استان قزوین در این خصوص اظهار کرد: بعد از بررسی فعالیت شرکت های غیرقانونی فعال در زمینه پیش فروش خودرو در استان که غالبا بدون مجوز و با اقدامات متقلبانه فعالیت می کردند، 70 شرکت پیش فروش خودرو  شناسایی و  برای 18 شرکت و 37 نفر از مدیران آنها در شهرستان تاکستان پرونده قضایی تشکیل شده است.

وی ادامه داد: تعدادی از این شرکت ها با توجه به اینکه صلاحیت رسیدگی به آنان در حوزه قضایی استان قزوین نبوده است،  به حوزه های قضایی مرتبط ارجاع گردید و مدیران برخی از شرکت ها نیز بدون تشکیل پرونده نسبت به تسویه مطالبات سرمایه گذاران خود اقدام کرده اند.

شعبانی  افزود: بر اساس اعلام سرمایه گذاران و تحقیقات صورت گرفته، میزان بدهی این شرکت ها به مردم  4 هزار و 137 میلیارد تومان می باشد و ارزش اموال توقیف شده نیز بر اساس ارزیابی های صورت پذیرفته توسط کارشناسان رسمی دادگستری، 2 هزار و 326 میلیارد تومان برآورد شده است.

رییس کل دادگستری کل استان قزوین اعلام کرد: با توجه به اقدامات قضایی صورت گرفته تا کنون 852 میلیارد تومان از بدهی بیش از  2 هزار  و 40 نفر از مالباختگان توسط این شرکت ها پرداخت شده است و فرآیند تسویه بدهی مالباختگان به صورت مستمر در حوزه قضایی تاکستان ادامه دارد.

رییس کل دادگستری استان قزوین در پایان خاطر نشان کرد: 95 درصد از مجموع بدهی این 18 شرکت مربوط به 5 شرکت است  و دستورات لازم نیز به منظور تسریع در رسیدگی به پرونده ها و احقاق حقوق مالباختگان و ایفای تعهدات این شرکت ها صادر شده است.

گفتنی است: پرونده "شرکت رضایت خودروی طراوت نوین"جز شرکت های مذکور نبوده و با توجه به حجم مطالبات و تعداد زیاد مالباختگان به صورت ویژه در یکی از شعبات دادسرای مرکز استان در حال رسیدگی و شناسایی میزان دیون و ارزیابی ریالی اموال شرکت  می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه