English

معاون سوادآموزی استان قزوین خبرداد:

اجرای رایگان دوره های سوادآموزی تا پایان دوره ششم ابتدایی، ویژه سنین ۱۰ تا ۶۰ سال

معاون سوادآموزی استان قزوین گفت:امروز سوادآموزی یک جریان مهم فرهنگی است که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تاکید دارند بعد از توسعه سواد باید تعمیق سواد مد نظر باشد.

اجرای رایگان دوره های سوادآموزی تا پایان دوره ششم ابتدایی، ویژه سنین ۱۰ تا ۶۰ سال
به گزارش خبرگزاری موج قزوین

، محمود طریقی معاون سوادآموزی استان قزوین گفت: سازمان نهضت سوادآموزی یک نهاد برخاسته از متن انقلاب که در دی ماه ۱۳۵۸ به فرمان تاریخی امام راحل تاسیس شد، اکنون که در هفته سواد آموزی و چهل و چهارمین سالروز تشکیل سازمانی که از ابتدای تأسیس تا به امروز بر دیدگاه جهادی و در مسیر ریشه کنی بی سوادی گام برداشته است.

معاون سوادآموزی استان، به اهمیت این حوزه از دیدگاه امام خمینی(ره) که فرمودند: برای سوادآموزی لازم است همه بی سوادان برای یادگیری و همه خواهران و برادران با سواد برای یاد دادن به پا خیزند اشاره نمود.

وی سپس به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که فرمودند: سوادآموزی تنها یک خدمت اجتماعی نیست بلکه ابزاری حتمی برای ماندن انقلاب است. اشاره نمود.

طریقی ادامه داد: در دوره ی طاغوت و زمان شاهنشاهی در بعضی روستا ها حتی یک با سواد نیز وجود نداشت ، وقتی به فرمان امام راحل سوادآموزی تشکیل شد با استقبال مردم روبرو گردید و کلاس ها پر شدند. امروز سوادآموزی یک جریان مهم فرهنگی است که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تاکید دارند بعد از توسعه سواد باید تعمیق سواد مد نظر باشد.

این مقام مسئول گفت: هدف ما در گام اول در حوزه سواد آموزی اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است و سپس اجرای سیاست های دولت انقلابی و مردمی است.

طریقی بیان کرد: نهضت سوادآموزی راه زیادی را طی نموده و برای رسیدن به قله اهداف تلاش کرده است و می‌کوشیم تا حتی یک نفر بی سواد ، کم سواد و یا بازمانده از تحصیل در استان قزوین نداشته باشیم انشاءالله، نزدیک قله ایم خستگی ممنوع.

معاون سوادآموزی استان گفت: رویکرد ما در سواد آموزی حول سه محور خانواده ، مدرسه و مسجد با محوریت مردم، مردمی که در هر شرایطی بعنوان رکن اساسی ورود پیدا می‌کنند.

وی افزود: در سواد آموزی در سه دوره افراد بی سواد شناسایی، جذب و آموزش داده می‌شوند که این دوره های سه گانه عبارت اند از دوره سواد آموزی که معادل سوم ابتدایی ، دوره انتقال که معادل ششم ابتدایی و دوره تحکیم که به منظور تثبیت و تعمیق سواد مخاطبین را مورد توجه قرار داده است.

معاون سوادآموزی استان تصریح کرد: دوره های سوادآموزی تا پایان دوره ششم ابتدایی بصورت رایگان برای سنین ۱۰ تا ۶۰ سال برگزار میگردد.

طریقی افزود: در استان قزوین نیز بیش از پانزده طرح مکمل در راستای گام دوم انقلاب و مهارت های اساسی زندگی اجرا می گردد که عبارتند از آموزش فرد به فرد ، طرح خود آموز ، طرح آموزش زندانیان ، آموزش رایانه ، خواندن با خانواده ، مراکز یادگیری محلی، آموزش مهارت های اساسی زندگی حرفه و مشاغل، معلولین آموزش پذیر، آموزش اتباع خارجی و پناهنده ، آموزش عملی نماز با عنوان نماز کلید بهشت است، حلقه های کتاب خوانی و امسال نیز بصورت جدی طرح سواد آموزی محله محور بر اساس آموزش محله به محله برای سوادآموزان توسط آموزش دهندگان است.

معاون سوادآموزی استان ادامه داد: در حوزه سواد آموزی در کشور جمهوری اسلامی ایران ۱۷۶ شهید گرانقدر دفاع مقدس تقدیم انقلاب شده است و یادی کنیم از سه شهید گرانقدر سواد آموزی استان قزوین، شهیدان عباس خجسته روز، داود شالی و سید محمد میرکمالی.

طریقی در پایان افزود: تشکر ویژه دارم از آموزش دهندگان و همیاران که ما را یاری می‌دهند و از همه شما نمازگزاران دعوت میکنم تا ما را در امر شناسایی بی سوادان و کم سوادان یاری نموده و به ادارات سواد آموزی مناطق چهارده گانه مراجعه نمایید.

محمود طریقی اضافه کرد: از همه کارمندان دولت اعم از شاغلین و بازنشسته، فرهنگیان عزیز و دانشجومعلمان دعوت میکنم تا ما را در این امر یاری رسانند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه