موج
کدخبر : ۱۱۶۹۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-116913

رئیس پیشین فدراسیون جهانی فوتبال برای اعتراض به محرومیتش از سوی کمیته اخلاق فیفا، در دادگاه عالی ورزش حاضر شد و یک بار دیگر تأکید کرد که در دوران ریاستش در فیفا تخلفی نکرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، سپ بلاتر برای تلاشی دیگر جهت کاهش دادن مجازاتش و شاید هم تبرئه شدن از اتهام فساد مالی در دوران ریاستش در فیفا به دادگاه عالی ورزش(CAS) رفت.

بلاتر ۸۰ ساله که به پرداخت غیرقانونی دو میلیون فرانک سوئیس به میشل پلاتینی، رئیس پیشین یوفا در فاصله سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲، متهم و به‌همین دلیل از سوی کمیته اخلاق فیفا به هشت سال محرومیت از فعالیت در تمام زمینه‌های مرتبط با فوتبال محکوم شد، با وجود آنکه کمیته استیناف فیفا مجازاتش را به شش سال کاهش داده است، همچنین قصد دارد برای کاهش حداکثری مجازاتش تلاش کند.

کاری که بلاتر سعی در انجامش دارد، مشابه کاری است که پیش از او میشل پلاتینی انجام داد اما برایش نتیجه‌‌ای جز کاهش پیدا کردن محرومیت هشت ساله‌اش به چهار سال نداشت.

بلاتر پیش از ورود به دادگاه عالی ورزش به شبکه ZDF‌ اظهار داشت: من فاسد نیستم و اگر کسی می‌گوید که من فاسدم، بگذارید حرفش را ثابت کند. من اشتباهات فراوانی انجام داده‌ام اما هرگز خلاف نکرده‌ام، حداقل طبق چیزی که در قانون ذکره شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها