موج
کدخبر : ۳۹۱۵۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391568

دو خبر از رادیو ایران؛

شبکه رادیویی ایران دو برنامه راه شام و به نام عشق را در روزهای 28 و29 مرداد به روی آنتن می برد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری موج،  رادیو ایران برای روزهای پایانی دهه اول محرم امسال برنامه های ویژه ای در نظر گرفته است. راه شام عنوان برنامه ای است که در شب شام غریبان از شبکه رادیویی ایران پخش خواهد شد.

محمدحسین خسروجردی تهیه کننده این برنامه گفت: «راه شام» با فضا سازی های متنوع در قالبی روایی و از نگاه یک سوم شخص حاضر در کاروان اسرای کربلاست، که با آنان همراه می شود و فقط نظاره گر تمامی اتفاقاتیست که از ابتدای کربلا تا اسیر شدن اهل بیت پیامبر(ص) و لحظه هایی سختی که برآنان گذشت روایت می شود.

وی افزود: راوی برنامه ، با حرکت کاروان در راه شام به هر منزلی که می رسد یک اتفاق و یک صحنه از کربلا را به یاد می آورد و روایت می کند.

وی خاطر نشان کرد: قسمتی از این برنامه را یک همسر شهید مدافع حرم روایت می کند و از صبر و استقامتی که در نبود همسر باید از خود نشان دهد می گوید و به نوعی تداعی کننده صبر و استقامت حضرت زینب (س) در مواجه با سختی هاییست که در کربلا برآن حضرت گذشت.

«راه شام» 28 مرداد ساعت 22:۰۰ به روایت فاطمه مینا خانی از رادیو ایران پخش می شود.

به نام عشق

برنامه ای به مناسبت روز تجلیل از اسرا و مفقودین

به گزارش خبرگزاری موج،  11 محرم روز « تجلیل از اسرا و مفقودان » نام گرفته است.  از همین رو رادیو ایران با رویکرد آزادگی و رهایی در اسارت ویژه برنامه «به نام عشق» را تدارک دیده است. 

رادیو ایران، جمعه 29 مرداد در روز تجلیل از اُسرا و مفقودین ویژه برنامه «به نام عشق» را در حالی تقدیم مخاطبانش می کند که در این برنامه حجت الاسلام آشکار، مروری بر وقایع کربلا   و نقش حضرت زینب(س) بعد از پایان دلاوری امام حسین و یارانشان(ع) دارد.

این برنامه جمعه 29 مرداد به تهیه کنندگی مرضیه طبرستانی و اجرای فاطمه حاتمی و آرش احمدی ساعت 9:00 از رادیو ایران پخش می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`