موج
کدخبر : ۳۹۰۲۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390217

با آغاز ماه محرم و عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) و لزوم رعایت دستور العمل های بهداشتی در برگزاری مجالس عزاداری شبکه رادیویی پیام و آوا با ویژه‌ برنامه «هر خانه یک هیأت» با عزاداران حسینی همراه می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، شهرام ملازاده مدیر شبکه رادیویی پیام و رادیو آوا درباره ویژه برنامه‌های این دو شبکه در ماه محرم و صفر گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم سوگواری ماه محرم و صفر، شبکه رادیویی پیام و آوا با آغاز ماه محرم در بخش‌های شش گانه پخش با تولید برنامه‌های کوتاه و آیتم‌های مختلف در قالب متن، تصنیف‌های محرمی، آوازهای آئینی و اخلاقی، مداحی و تعزیه با مخاطبان به عزاداری می‌پردازد.

وی ادامه داد: با توجه به رعایت اصول بهداشتی برای پیشگیری از بیماری کرونا و برگزاری باشکوه مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) رادیو پیام با تولید و پخش ویژه برنامه «هر خانه یک هیأت» با مدیحه سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) به استقبال ماه محرم می‌رود. این برنامه هر روز ساعت 22 الی 22:30 از رادیو پیام و ساعت 22:30 الی 23 از رادیو آوا پخش می شود. همچنین این برنامه همزمان از سایت و رادیوتصویری رادیو پیام و آوا برای مخاطبان قابل مشاهده است.

مدیر رادیوهای پیام و آوا گفت: برنامه «پیام کربلا» حاوی مطالب و سخنان بزرگان دین، اندیشمندان، بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری با موضوع قیام اباعبدالله الحسین (ع) و پیام کربلا است که با حضور کارشناسان مذهبی از اول ماه محرم تا پایان ماه صفر به تهیه کنندگی مهدی صفری از رادیو پیام پخش می‌شود.

وی افزود: همچنین داستانک هایی را با موضوع محرم و نهضت عاشورا تولید کرده‌ایم که حاوی پیام‌های اجتماعی از قیام امام حسین (ع) است. تهیه کننده برنامه سحر جولایی و گوینده محسن دین محمد و گلچهره زند هستند که با آغاز ماه محرم از رادیو پیام پخش می‌شود.

به گزارش فارس، مدیر رادیو پیام گفت: برنامه «روز شمار محرم» با ساختاری متفاوت به روایت حرکت امام حسین (ع) از مکه به کربلا به تهیه کنندگی سحر جولایی و گویندگی علیرضا تابان به وقایع محرم از منظر تاریخی و اتفاقات رخ داده می‌پردازد. همچنین ویژه برنامه «پیام عاشورا» با حضور کارشناسان مذهبی و ادبی از قیام امام حسین (ع) و یار انش روایت می‌کند که به صورت زنده  در شب تاسوعا و شب عاشورا از ساعت ۲۲ الی ۰۲ بامداد در بخش شبانگاهی و بخش نیمروزی روزتاسوعا وعاشورای حسینی  ازساعت 10الی14از رادیو پیام با عزاداران حسینی  همراه خواهدبود.

وی ادامه داد: شبکه رادیویی آوا در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) با پخش مداحی، تصنیف‌های محرمی، روضه آوازهای آئینی و اخلاقی در وصف امام حسین (ع) همراه مخاطبان خود در سراسر جهان خواهد بود. همچنین برنامه «آوای کربلا»  به موسیقی آئینی وپخش مداحی با گویش های محلی وعزادری درمناطق مختلف کشور می پردازد.

مدیر رادیو پیام و آوا در پایان گفت: هموطنان برای تعامل بیشتر با رادیو پیام و آوا می‌توانند از برگزاری مراسم و مجالس عزاداری امام حسین (ع) «هر خانه یک هئیت» با رعایت پروتکل‌های بهداشتی عکس گرفته و از طریق درگاه‌های ارتباطی شبکه پیام و آوا ارسال تا با نام و عکس خودشان در رادیو نمای پیام و آوا مشاهده کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

پربازدیدترین گروه

گفتگو

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

گفتگو

دیگر رسانه ها

`