موج
کدخبر : ۳۸۷۰۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387016

امیرحسین صدیق درباره اجرای برنامه‌ای با محوریت کتاب گفت: قصد داریم با ناشرین و نویسندگان گپ و گفت داشته باشیم و از فضای رایج تلویزیون که بیشتر از چهره‌های شناخته شده استفاده می‌کنند، فاصله بگیریم.

به گزارش خبرگزاری موج، برنامه‌های کتاب‌محور از دیرباز برپهنه تلویزیون همراه مخاطب بودند؛ از قصه‌های آقای‌حکایتی و کتابخانه‌هدهد تا برنامه کتاب باز که اولین سری آن با اجرای امیرحسین صدیق روی آنتن رفت و حالا در تدارک برنامه‌ جدیدی با محوریت کتاب است.

امیرحسین صدیق در مصاحبه با برنامه «تقاطع فرهنگ» در رابطه با محتوای این برنامه تلویزیونی گفت: قصد داریم با ناشرین و نویسندگان گپ و گفت داشته باشیم و از فضای رایج تلویزیون که بیشتر از چهره‌های شناخته شده استفاده می‌کنند، فاصله بگیریم.

وی ابراز امیدواری کرد: گفت‌وگوهای شکل گرفته در این برنامه دور از فضای دوستانه نباشد تا به خوبی مشکلات و شنیدنی‌های این قشر را نمایان سازد.

صدیق با اشاره به تجربیات موفق سیما در پرداخت به آثاری با محوریت کتاب اظهار کرد: دوستان عزیز زیادی در زمینه کتاب و کتابخوانی در صداوسیما و شخصاً تلاش کرده و دستی بر عالم فرهنگ دارند ولی این مسیر در تمام دنیا نیازمند سوبسیدهای دولتی است.

وی فرهنگ‌سازی را امری هزینه بر می‌داند و معتقد است یک شبه نمی‌توان فرهنگی نیکو را در جامعه جاری و ساری کرد.

صدیق ادامه داد: مردم باید به یک فرهنگ عادت کنند. در دنیا امروز کار با گوشی و بالا و پایین کردن یک صفحه لمسی راحت‌تر است که از تصاویر شاد و نور برخوردار است.

این بازیگر کشورمان کتاب را دارای رقبایی نظیر سینما و تئاتر می‌داند و نشاندن مردم را پای کتاب کاری سخت می‌پندارد. اما تصور می‌کند کتابخوانی نوعی سفر درونی است که هر کس از ظن خود با آن همراه می‌شود.

صدیق اضافه کرد: در همه دنیا فرهنگ‌سازی برای کتاب از سوی دولت‌ها حمایت می‌شود و سوبسیدی برای این مهم در نظر می‌گیرند.

صدیق افزود: همواره تصور می‌شود افراد با سواد از جامعه دور هستند ولی این روزها سواد به مدرک و تحصیلات ربط ندارد ولی همچنان به مطالعه میدانی و کتابی ارتباط دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها