موج
کدخبر : ۳۸۷۰۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387005

خبرگزاری موج از گام مثبت حوزه هنری در جذب مخاطب به سالن سینما گزارش می دهد؛

حوزه هنری با در اختیار داشتن بیشترین سهم از سالن‌های سینمایی کشور این روزها بیش از 30 فیلم خارجی را روانه پرده نقره‌ای کرده است، تا علاوه بر بسته نبودن سالن‌ها، مخاطبان نیز ترغیب شده و به تماشای آثار در سالن سینما بنشینند.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، به گزارش خبرگزاری موج؛ متاسفانه با شیوع ویروس کرونا در سطح جهان، در اکثر مواقع طی گذشت دو سال از آغاز پاندمی، سالن‌های سینمایی بسته بودند و در همان زمان‌های اندکی هم که باز شدند، چندان با استقبال مخاطبان مواجه نشدند. 

ترس از ابتلا به کرونا در مخاطب و نبود آثاری که در او ایجاد انگیزه کند تا در این شرایط به تماشای آثار سینمایی در سالن تاریک سینما بنشیند از سوی دیگر، موجب شد تا سالن‌های سینمایی بازبودنشان هم چندان به چشم نیاید. نبود تبلیغات مناسب و اطلاع‌رسانی درباره باز بودن سالن‌ها نیز یکی دیگر از مسائلی بود که مزید بر علت شد و به کم بودن مخاطب در سالن‌های سینمایی دامن زد.

پردیس سینمایی آزادی

با توجه به تغییر گروه شغلی سینماها از سه به دو و فعالیت سالن‌های سینمایی در شرایط قرمز و نارنجی، تامین نشدن محتوای مناسب  و همراهی نکردن تهیه‌کنندگان برای اکران از یک سو و نبود آثار مهیجی که مخاطب ترسیده را به سالن‌های سینما بیاورد، باعث شد تا وضعیت به همان شکل بسته باقی بماند.

در این شرایط موسسه بهمن سبز به عنوان یکی از بزرگترین سکان داران سینمایی که بیشترین سهم از سالن‌های سینمایی کشور را در اختیار دارد، دست به کار شد و با اکران فیلم‌های خارجی به شکل کاملا قانونی و با دریافت مجوز نمایش از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلوی بسته شدن صددرصدی سالن‌های سینمایی را گرفت و توانست بخشی از این مخاطب قهر کرده را به سالن‌های سینمایی بکشاند. 

احضار3

دسترسی  آزاد به آثار هالیوودی و دیدن فیلم‌های خارجی همواره برای مخاطب تشنه فیلم دیدن جذاب و دلنشین بوده است و در طی این سال‌ها حسرت دیدن برخی از فیلم‌های روز سینمای دنیا بر پرده نقره‌ای بر دل مخاطبان ایرانی مانده بود. اما با اقدامی که حوزه هنری انجام داد، فیلم‌های روز سینمای دنیا در ژانرهای مختلف با زیرنویس فارسی و یا به شکل دوبله اختصاصی به روی پرده سینماها رفتند و موفق شدند مخاطبان را به سالن‌های سینمایی بکشانند.  اقدامی که همواره با اما و اگرهای بسیاری همراه بود، حالا به شکل کاملا حرفه‌ای انجام شده و می‌تواند زمینه ساز ورود قانونی و حرفه‌ای نمایش فیلم‌های خارجی در سینماهای ایران همانند سایر کشورها باشد. 

در طی این مدت بیش از 30 اثر خارجی روز از سینماهای دنیا به روی پرده سینماهای در اختیار حوزه هنری رفت و با استقبال مخاطبان مواجه شد. به طور مثال فیلم‌های انیمیشن «میچل  علیه ماشین‌ها»،« گودزیلا در برابر کونگ»، «انیمیشن لوکا»،«انیمیشن اژدها سوار» و سه گانه «احضار» به روی پرده سینماها رفت و تنها فیلم «احضار 3» که در ژانر وحشت و در سال 2021 اکران شده است، توانست با فروش 272 میلیون تومانی رکورد فروش اکران سینماها را در چندین پردیس بزرگ ایران بشکند و حتی آمار فروشش از برخی از فیلم‌های ایرانی بیشتر باشد. قطعا با ورود مخاطب به سالن این بار صاحبان آثار نیز دست به کار شده و آثارشان را روانه سالن‌های سینمایی خواهند کرد. 

پردیس سینمایی کوروش

در واقع با عدم تمایل تولیدکنندگان به اکران اثارشان و ترس از نبود مخاطب، فیلم‌های خارجی می‌توانند جایگزین مناسبی برای  نمایش آثار ایرانی باشند تا سینماداران نیز بتوانند از این راه امرار معاش کرده و به بسته شدن اجباری سالن های سینما تن ندهند و از سوی دیگر نیز با فروش خوب این دست آثار تولیدکنندگان داخلی نیز ترغیب به اکران اثارشان شوند و به تدریج با اکران آثار خوب بار دیگر شاهد حضور پربار مخاطبان در سالن‌های سینما و صف‌های اکران باشیم.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها