موج
کدخبر : ۳۸۶۵۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386525

فیلم «آی دی» به کارگردانی فهیمه قبادی آماده نمایش شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ، «آی دی» به کارگردانی فهیمه قبادی که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی آماده نمایش شده، داستان گورخری بی‌هویت است.

فهیمه قبادی در توضیح داستان فیلم آی دی گفت: این انیمیشن مصداق ضرب‌المثل «هرکسی کو دور ماند از اصل خویش/ بازجوید روزگار وصل خویش» است.

وی افزود: این فیلم دارای ۲ لایه بیرونی و درونی است؛ لایه درونی آن مربوط به دور شدن از اصل و اصالت خویش است که به دنبال آن خودبیگانگی و مستعد سوء استفاده واقع شدن است در این پروسه گاهی هرگز شخص به خود واقعی‌اش برنمی‌‎گردد و ماهیت خود را از دست می‌دهد. لایه بیرونی هم درباره سوءاستفاده از حیوانات و محیط زیست است.

در خلاصه داستان این انیمیشن پنج دقیقه‌ای آمده است: «گورخر از گله خود جدا شده و وارد شهر می‌شود. در آنجا هر کسی به نحوی از او سوء استفاده می‌کند به حدی که هویت خود را از دست می‌دهد.»

عوامل تولید «آی دی» عبارتند از نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: فهیمه قبادی، صداگذار و موسیقی: هانی رجبی، تدوینگر: محمد علی نادری، حمیدرضا خادمی، انیماتور: یاسین حقیقی- احسان انصاری، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها