موج
کدخبر : ۳۸۲۱۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382100

فیلم سینمایی «آبجی» به کارگردانی مرجان اشرفی زاده و تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی پس از شش سال، در گروه هنر و تجربه به نمایش در خواهد آمد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، فیلم سینمایی آبجی به کارگردانی مرجان اشرفی زاده پس از شش سال رنگ پرده سینما را به خود خواهد دید. این فیلم با بازی گلاب آدینه و معصومه قاسمی‌پور ، در جشنواره های مختلف خارجی حضور داشته و تحسین شده که از آن جمله می توان به عنوان بهترین فیلم از سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم «Action on Film» در آمریکا و همچنین دو جایزه ای که گلاب آدینه برای بازی در این فیلم از جشنواره های فیلم پکن و بروکلین دریافت کرده است اشاره کرد.

فیلم سینمایی آبجی با حضور گلاب آدینه و معصومه قاسمی پور

مرجان اشرفی زاده کارگردان فیلم سینمایی آبجی به خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج گفت: از همان زمانی که ساخت فیلم تمام شده به دنبال اکران فیلم بوده ایم و تلاش کرده ایم که شرایط مناسبی برای اکران آن فراهم شود؛ تا اینکه سال 1398 تصمیم گرفتیم که فیلم را به هنر و تجربه بدهیم. فیلم مجدد دیده شد و دوستان پخش کننده فیلم را برای سینمای سرگروه پذیرفتند. پس از دو سه ماه تعللی که در این امر رخ داد ، به دلیل آنچه که یافتن زمان مناسب اکران عنوان می شد، پاندمی کرونا پیش آمد و آن ماجرای اکران هم لغو شد.

برای اکران ترکیبی به نتیجه رسیده ایم

وی با تاکید بر اینکه تهیه کننده فیلم از ابتدا محمدحسین قاسمی بوده و کماکان پیگیر اکران فیلم است، افزود: پس از آن با پیگیری های خودمان، مجموعه فارابی و دوستان در گروه هنر و تجربه به این نتیجه رسیدیم که اکران به صورت ترکیبی باشد. یعنی اکرانی که بخشی از آن به صورت آنلاین باشد و بخشی دیگرش هم به روی پرده سینما که یا به صورت تک سانس در گروه آزاد سینما یا در گروه سینمایی هنر و تجربه باشد که با مساعدت این گروه، تصمیم بر این شد که ابتدا نمایش در گروه هنر و تجربه و بعد نمایش آنلاین را داشته باشیم که در نهایت پیگیری ها اکران فیلم سینمایی آبجی را به خردادماه 1400 رساند.

کارگردان فیلم سینمایی آبجی تشریح کرد: این فیلم اکران خودش را در گروه هنر و تجربه از امروز آغاز می کند و بسته به سطح استقبال مخاطبان و میزان بازخورد، نهایتا تا شش هفته به روی پرده خواهد رفت و پس از آن راهی اکران آنلاین خواهد شد.

مرجان اشرفی زاده و معصومه قاسمی پور پشت صحنه فیلم سینمایی آبجی

وی در پاسخ به این سوال که آیا این شرایط مناسبی برای اکران این فیلم سینمایی است گفت: اگر بخواهیم در یک شرایط ایده آلیستی در موردش سخن بگوئیم، طبیعتا این دوران چه از نظر پاندمی کرونا و چه از منظر مسائل اقتصادی و درگیری های مردم زمان و شرایط مطلوبی برای هیچ فیلمی نیست. حتی فیلم های تجاری که با هدف فروش بالا ساخته شده اند، احساس خطر می کنند و فکر می کنند که شرایط خوبی برای اکرانشان وجود ندارد.

مطمئنم که مخاطب این فیلم را دوست خواهد داشت

اشرفی زاده افزود: اما از طرفی فیلم آبجی شش سال پیش ساخته شده است و فیلمی است که از نظر من ارزش دیده شدن دارد و مطمئنم که مخاطب با آن ارتباط خوبی برقرار می کند و آن را دوست خواهند داشت. امیدوارم که با نمایش هایی که هنروتجربه برای کسانی که آداب سینما و دیدن فیلم روی پرده را دوست دارند، خواهد داشت، آبجی بتواند توجه ها را جلب کند و مخاطب خودش را دوست داشته باشد. من مطئنم که مخاطبی که این فیلم را بر روی پرده می بیند از سالن سینما ناراضی بیرون نخواهد آمد.

کارگردان فیلم سینمایی آبجی در مورد تدابیری که برای آغاز اکران وهمینطور اکران های مردمی این فیلم دیده شده گفت: آغاز اکران ما همراه با مراسم افتتاحیه است که با حضور اهالی رسانه و هنرمندان خواهد بود. امیدواریم که عوامل فیلم در صورت امکان، فیلم خودشان را همراهی کنند اگرچه که به دلیل لزوم رعایت پروتکل ها، ما محدودیت هایی از نظر ظرفیت سینما داریم. امیدوارم که در ادامه هم هرجا که تمایلی باشد، چه در شهرستان ها و چه در تهران، در بعضی سانس ها بتوانیم اکران دیدار مردمی با حضور بازیگران و برخی عواملی که امکان حضور دارند بگذاریم و بتوانیم به اکران ها رونقی بدهیم.

سینما از امن ترین فضاهای اجتماعی ما هستند

این هنرمند سینماگر در انتها تاکید کرد: دوست دارم که خیال مخاطبین را راحت کنم که همه ما نسبت به پاندمی کرونا و همه گیری این ویروس نگرانی هایی داریم ولی فکر می کنم که سالن های سینما، در مقایسه با سایر فضاهای عمومی که داریم یکی از امن ترین جاها هستند به دلیل اینکه افراد با رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی که به دقت رعایت می شود و زدن یک یا دو ماسک در این فضا حضور پیدا می کنند و همه سال ن های سینما هم مجهز به سیستم های تهویه هوا هستند. بنابراین ان شاءالله خطری وجود ندارد و اگر دوستان تماشاگر به خوبی این مسائل را رعایت کنند، فکر می کنم که بستر فراهم است برای اینکه نمایش های همراه با سلامتی را داشته باشیم. من هم خواهشم این است که این موارد به خوبی رعایت شود تا هم مهمترین وظیفه ما یعنی حفظ سلامتیمان به انجام برسد و هم لذت تماشای فیلم بر روی پرده سینما را تجربه کنیم.

فیلم سینمایی آبجی با حضور گلاب آدینه و معصومه قاسمی پور

« فیلم سینمایی آبجی » به تهیه کنندگی محمد حسین قاسمی ساخته شده و نخستین تجربه کارگردانی مرجان اشرفی زاده است. در این فیلم سینمایی بازیگرانی چون گلاب آدینه، پانته آ پناهی ها، حمید آذرنگ، معصومه قاسمی، شیرین یزدان بخش، بابک حمیدیان و ... بازی کرده اند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها