موج
کدخبر : ۳۷۹۰۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379001

اولین مستند تجسمی با موضوع هنر میناکاری روی طلا به تهیه کنندگی روزبه رحیم‌نژاد کلید خورد‌.

به گزارش خبرگزاری موج، اولین مستند تجسمی با موضوع هنر میناکاری روی طلا به تهیه کنندگی روزبه رحیم‌نژاد کلید خورد‌ و گفتنی است این مستند قرار است برای معرفی فرهنگ و هنر دیرینه ایران زمین در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی شرکت داده شود.

همچنین روزبه رحیم نژاد، کارگردان و تهیه کننده مستند مینا در خصوص انتخاب چنین موضوعی برای مستند جدید خود، گفت: گروه تحقیق و پژوهش پروژه مینا، بیش از ۶ ماه است که تحقیقات خود را با موضوع هنر میناکاری روی طلا که قدمت ۵ هزار ساله در فرهنگ و سنت ایرانی دارد، آغاز کرده است. نتایج این پژوهش‌ها در قالب مستندی ساخته و اکران خواهد شد.

وی افزود: اکنون در مرحله پیش تولید این مستند هستیم و در اینده نزدیک برای ساخت آن به شهرهای اهواز، مشهد و شهرهای دیگر سفرخواهیم کرد. در واقع در این شهرها تاریخچه میناکاری روی طلا را به تصویر خواهیم کشید.

رحیم نژاد که پیش از این جایزه یونسکو را برای مستند سایه روشن کسب کرده است، در پایان گفت: هدف از ساخت این مستند نمایش اصالت هنر ایرانی به تمامی جهان است. اصالتی که وجوه مختلف آن مغفول مانده و باید پذیرفت که ما در زمینه معرفی هنر و فرهنگ به جامعه بین‌المللی خیلی تلاش نکردیم و ساخت مستند و فیلم و ارائه آثار مختلف می‌تواند برای فرهنگ ما در میان جوامع ارزش افزوده داشته باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها