موج
کدخبر : ۳۷۸۰۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378064

بهروز نشان در گفتگو با خبرگزاری موج:

تهیه‌کننده مستند «کیارستمی و عصای گمشده» اعلام کرد قصد دارد این فیلم را درکشورهای دیگر هم اکران آنلاین کند.

بهروز نشان تهیه‌کننده مستند «کیارستمی و عصای گمشده» که از هشتم اردیبهشت‌ماه در صفحه ویژه هنروتجربه در سایت هاشور به صورت آنلاین به نمایش گذاشته شده است، در گفتگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج درباره اکران این فیلم گفت: زمانی که فیلم «کیارستمی و عصای گمشده» را ساختیم، تصمیم گرفتیم از ابتدا آن را برای حضور در جشنواره‌های خارجی آماده کنیم که خوشبختانه مورد استقبال خوبی واقع شد. پس از آن، تصمیم بر این شد که فیلم را هم‌زمان با اروپا و آمریکا در ایران هم به نمایش بگذاریم و بهترین جایی که آن زمان برای اکران فیلم به ذهن ما رسید، اکران در موسسه هنروتجربه بود و تجربیاتی که همکاران‌مان داشتند بر این تصمیم تاثیرگذار بود.

وی افزود: علی‌‌رغم اینکه شیوع ویروس کرونا امکان اکران فیلم در اروپا را از ما گرفته بود اما برای اکران در ایران، همانطور که با موسسه هنروتجربه توافق کرده بودیم، کارهای لازم را انجام دادیم. وقتی فیلم در شرایط سخت کرونایی اکران و مورد استقبال مخاطبان واقع شد، پس تصمیم گرفتیم آن را در پلتفرم هاشور به صورت آنلاین به نمایش درآوریم تا همه علاقه‌مندان به سینما، عباس کیارستمی و هنرجویان هنر، بتوانند فیلم را مشاهده کنند.

کیارستمی و عصای گمشده

نشان درباره بازخوردهای مخاطبان پس از دیدن فیلم اظهار کرد: در شرایط سخت کرونایی و دورانی که تمام کشور تعطیل بود و مردم با این ویروس منحوس دست و پنجه نرم می‌کردند، فیلم را روی پرده سینما به اکران درآوردیم. هرچند با خیلی از مشکلات مواجه بودیم ولی خوشبختانه بازخوردهای خوبی را از سوی دوستداران سینما دریافت می‌کردیم. به نظر می‌رسد مردم فیلم را دوست داشتند. همین امر باعث دلگرمی ما برای سپردن فیلم به اکران آنلاین در هاشور شد.

چرا هاشور؟

کارگردان فیلم کوتاه «طلسم» درباره سایت هاشور عنوان کرد: در ایران پلتفرم‌های مختلفی هستند که این روزها فیلم‌ها را به اکران آنلاین درآورده‌اند. من در دوران قرنطینه با سایت هاشور آشنا و متوجه شدم، آنجا بهترین پلتفرم برای اکران آنلاین «کیارستمی و عصای گمشده» است. خوشبختانه این سایت مخاطبان و علاقه‌مندان خاص خودش را پیدا کرده است و همان‌ها مخاطبان فیلم ما هم هستند که شامل علاقه‌مندان به سینما و دوستداران هنر هفتم می‌شوند. همین دلایل باعث شد ما فیلم را برای اکران آنلاین به سایت هاشور بسپاریم.

این تهیه‌کننده درباره رویکردهای فیلم خاطرنشان کرد: «کیارستمی و عصای گمشده» راوی داستان‌هایی برای جوان‌ها درباره فیلمسازی است، این فیلم برای خود من جهش و تشویقی بود که به سمت تولید فیلم به عنوان کارگردان بروم. دقیقا بعد از دیدن فیلم، با همان فرمولی که کیارستمی در آن آموزش می‌دهد، فیلمسازی را آغاز کردم. همچنین در همه فیلم‌هایی که بعد از آن، چه به عنوان تهیه‌کننده و چه به عنوان کارگران حضور داشتم، سعی کردم همان فرمول را پیش ببرم. هر هفته این فیلم را می‌بینم و هر بار نکته جدیدی را کشف می‌کنم. همین موضوع، دلیلی برای خوشحالی خودم است که این فیلم می‌تواند در سایت هاشور نمایش داده شود زیرا انگیزه زیادی‌ برای جوانانی‌ست که به سینما و کیارستمی علاقه دارند.

برگزاری ورکشاپ هایی با روش کیارستمی در سراسر دنیا

وی در پایان درباره آینده فیلم تصریح کرد: اینجا کار ما با فیلم «کیارستمی و عصای گمشده» تمام نمی‌شود، در قدم بعدی فیلم را در خارج از کشور به صورت آنلاین به اکران درخواهیم آورد. مشغول مکاتبه با مدارس فیلمسازی سراسر دنیا هستیم که این فیلم را در آن مدارس به نمایش درآوریم. همچنین ورک‌شاپ‌هایی را با همان فرمول عباس کیارستمی که در فیلم به نمایش درمی‌آورد، با حضور محمودرضا ثانی کارگردان اثر اجرا خواهیم کرد؛ کارگاه‌هایی که به تولید فیلم می‌انجامند. همچنین خیلی تمایل داریم که شروع این کارگاه‌ها از ایران و نوار مرزی ایران باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها